Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Nίκη πρόκριση για τον Λέοντα Μοσχάτου επι του Α.Ο.Ταταυλα με 51-49 στην πρώτη φάση του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ

Η δύναμη και η αποφασιστικότητα των παικτών του Λέοντα στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν αυτό που έδωσε την νίκη -πρόκριση στον δεύτερο γύρω του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ.

Ο Λέοντας  παρότι κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου με 36-31 του αντιπάλου του από εκεί και μετά αδράνησε με αποτέλεσμα με δύο συνεχόμενα τρίποντα και ένα δίποντο της αντιπάλου ομάδας του ΑΟ Ταταύλα ΄το σκορ να διακυμανθεί σε 36-42 .Όμως η ψυχή του Λέοντα μίλησε στα δύσκολα και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 44-44.

Στην συνέχεια πλέον ήταν δύσκολο να χάσει τον αγώνα  κάνοντας το 48-45 και το τελικό 51-49 όπου του έδωσε την πρόκριση στον επόμενο γύρο της φάσης του κυπέλλου.
Tα δεκάλεπτα του αγώνα (19-15,30-28,36-34,51-49)

Oι διαιτητές του αγώνα Φασόλης και Αιβαλιώτης ήταν πολύ καλοί στο σημερινό έργο τους.

Λέων Μοσχάτου:(Κεφαλίδης) Βασιλάκος,Γκίκας,Παυλιάς,Αλεξίου,Φελλάς,Δημάκης,Γιαμπάνης,Κόλλιας,Καραγιαννίδης,