Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2013

Volley Γυναικών: Ηττα για τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας στον σημερινό αγώνα τους με τον Α.Σ Ηλιούπολης με 3-1 σετ.

Τήν δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισαν για το πρωτάθλημα τουΒ' Εθν.Εθ.Περ.Πρωταθλημα γυναικών Β'.

Σήμερα στο γήπεδο της Ηλιούπολης τα κορίτσια του Ικάρου Καλλιθέας έχασαν με 3-1 απο τον ΑΣ Ηλιούπολης

Στο αγώνα αυτόν παρότι δεν ξεκίνησαν καλά έχασαν το πρώτο σετ με 25-14.Στην συνέχεια βελτιώθηκαν αρκετά με αποτέλεσμα να πάρουν το δεύτερο σετ με 21-25 και να κάνουν το 1-1 σετ.Ομως η καλή τους απόδοση δεν είχε διάρκεια και τελικά η ομάδα της Ηλιούπολης που ήταν ποιό δεμένο σύνολο πήρε και τα δύο επόμενα σετ με 25-23 και 25-15 και τελικά και τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Στο επόμενο παιχνίδι ο Ικαρος αγωνίζεται στην έδρα του με τον Πειραικό που σίγουρα θα πρέπει να βρέθει αρκετά βελτιωμένος απο τους προηγούμενους αγώνες του και να γράψει στο ενεργειτικό της την πρώτη νίκη που θα της τονόσει την ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα διαθέτει καλές και έμπειρες παίκτριες που έχουν την δυνατότητα να προσφέρουν κατι καλύτερο και αισιοδοξούμε ότι πολύ γρήγορα θα ανεβάσουν  την αποδοσή τους.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παπαχατζής και Γιατράκος-Σημειωτής η Παπανικολάου Γεωργία

ΙκαροςΚαλλιθέας(Πανταζής):Γενναίου,Σημαιοφορίδου,Μπουρουλίτη,Γεωργούτσου,

Χρυσού,Καλαφάτη,Καρκατζούλη,Κοβάτσεβιτς,Εγγλέζου,Θεοχάρη,Τζοβόλου,Μελιάδου.