Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2014

A' ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ:Χωρίς να δυσκολευτεί πέρασε απο την Νίκαια ο Ικαρος Καλλιθέας νίκησε τον Ιωνικό με 40-71(14-25,23-43,33-57,40-71)

Στο σημερινό εκτός έδρας   αγώνα ο Ίκαρος Καλλιθέας με  τον Ιωνικό Νίκαιας συνέχισε την καλή αγωνιστική του κατάσταση που βρίσκεται  το τελευταίο διάστημα  και δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον αντίπαλό του με 40-71.

Από την αρχή του αγώνα μπήκε δυνατά όπου και πάλι με κορυφαίο τον Κουρέπη (όπου στο πρώτο δεκάλεπτο πέτυχε 13 πόντους από τους 25 πόντους της ομάδας του) αλλά και τον Μακρίδη να κάνει πολύ καλή άμυνα επάνω στον Πολάτογλου,  κατάφερε να πάρει μία καλή διαφορά όπου πλέον ήταν δύσκολο να ανατραπεί(4-4,7-8,10-10,10-18,12-22,14-25).

Ο Ιωνικός στην αρχή του  δεύτερου δεκάλεπτου προσπάθησε περισσότερο με το σκορ να διακυμαίνεται σε 20-28 και 23-33 στα πρώτα τριάμισι λεπτά αλλά από εκεί και πέρα ήταν δύσκολο να αντιμετωπιστεί ο Ίκαρος και φυσιολογικά έγινε το 23-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ζαφειράκη αύξησαν την διαφορά και έφτασαν στην τελική νίκη για τον Ίκαρο με 40-71.

Από τον σημερινό αγώνα μας άρεσαν περισσότερο Κουρέπης,Μακρίδης και Τάρλας.

Στην έκπληξη της ημέρας ο Μίλωνας νίκησε τον Πανιώνιο με 47-45 και πλέον ο Ικαρος Καλλιθέας είναι μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ίκαρος Καλλιθέας θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Πρωτέα Βούλας