Τετάρτη 28 Μαΐου 2014

Μία ανάσα απο την άνοδο ο Εθνικός που επιβλήθηκε του Χαιδαρίου με 3-1 στο Μοσχάτο, (κάνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη του) δύο αγωνιστικές πρίν το τέλος των play off.

O Mαργαρίτης  Χατζηαλέξης έχει παρατάξει την εξής 11άδα: Βουτσινάς ,Γκορόγιας,Ξενιτόπουλος, Μπένα ,Σαμιώτης Σύρος,Παυλάκης,Σούφλας,Λύγκος,Σάμιος,Σκαφτούρος

Απο την άλλη οι  φιλοξενούμενοι  Mαχαίρας,  Πολίτης,Λούλας, Αρβανίτης,Ταράτσας,Τσούκης,Ρούπης, Χρηστούκης,Καρώνας,Κοτσωλάκης,Μπατής

1' Φουριόζος μπαίνει στο ματς ο Εθνικός, που έχει δοκάρι πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό! Συγκεκριμένα, μετά από απομάκρυνση της άμυνας του Χαϊδαρίου, η μπάλα στρώθηκε στον Σάμιο, που έπιασε το μονοκόμματο σουτ , στέλνοντας  την μπάλα στο δοκάρι!

20' Σουτ Παυλάκη στην κίνηση με γυρισμένη την πλάτη, η μπάλα λίγο άουτ

31' Ο Μπένα υποπίπτει σε πέναλτι και ο Τσούκης που αναλαμβάνει την εκτέλεσή του, ανοίγει το σκορ για το Χαϊδάρι.

39' Πέναλτι κέρδισε ο Εθνικός έπειτα από ανατροπή του Παυλάκη από τον Μαχαίρα.

40΄ ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ!!!!! Ο Σούφλας, που ανέλαβε την εκτέλεσή του ισοφάρισε για τον Εθνικό!

43' ΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!! Ο Λύγκος έκανε ωραία προσπάθεια κια σέντρα για τον Παυλάκη που με σουτ γράφει το 2-1!!!!!!

45' ΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!! Κόρνερ Ξενιτόπουλου ο Σούφλας εκμεταλλεύτηκε ολιγωρία της άμυνας του Χαϊδαρίου και με κεφαλιά γράφει το 3-1 για τον Εθνικό μέσα σε αποθέωση!!

Λήξη πρώτου μέρους με τον Εθνικό να προηγείται 3-1 του Χαϊδαρϊου

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

52' Ωραία ενέργεια του Παυλάκη από αριστερά, κεφαλιά του Σκαφτούρου, η μπάλα λίγο άουτ/.

65' Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Σκαφτούρου ο Παυλόπουλος.

73' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Γκορόγιας για ερπικίνδυνο μαρκάρισμα. Συνεχίζει μe δέκα ο Εθνικός.

74' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Πολυχρονίδης παίρνει τη θέση του Παυλάκη

81' Απίστευτη τριπλή ευκαιρία χάνει το Χαϊδάρι για να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλα΄ο Βουτσινάς αποδεικνύεται φύλακας- άγγελος για την εστία του Εθνιού.

89' Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Χέλης αντί του Σάμιου

90' Με δέκα θα συνεχίσει και το Χαϊδάρι την αναμέτρηση, αφού αποβλήθηκε ο Ταράστας με δεύτερη κίτρινη.

Τέλςο του αγώνα, που βρίσκει θριαμβευτ΄ξη τον Εθνικό με 3-1!!!! Μία ανάσα από τη άνοδό του στην Γ' Εθνική ο Εθνικός!!1