Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

Πάλι μία από τα ίδια για την Αθλητική Ενωση Μοσχάτου .Φόρτωσε με πεντάρα τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας.

Τελικό αποτέλεσμα  Αθλητική Ένωση Μοσχάτου -Φοίνικας Αγίας Σοφίας 5-2

Η ομάδα του Μοσχάτου έδειξε χαρακτήρα και όπως μας έχει συνηθίσει τελευταία φόρτωσε και τον Φοίνικα με πεντάρα.

Θέλουμε φυσικά να μην "μεθύσει" έτσι γρήγορα τους οπαδούς της με τα καλά της αποτελέσματα  αλλά να έχει και διάρκεια η απόδοσή της, ώστε στο τέλος να είμαστε εμείς που θα πανηγυρίσουμε τον τίτλο αυτής της κατηγορίας.

Σήμερα το απόγευμα οι οπαδοί της ομάδας   γέμισαν το στάδιο του Μοσχάτου και  απόλαυσαν πέντε ωραία γκολ που θύμισαν καλές στιγμές του παρελθόντος.

Η ΑΕ Μοσχάτου κατάφερε να προηγηθεί αρκετά γρήγορα με γκολ του Μπάλα στο 7' λεπτό.
Στο 9'  ο Ντάφλας σε κοντινό σουτ μέσα από την περιοχή  αστόχησε να  κάνει το 2-0.
από εκεί και μετά ξαφνικά η ομάδα μας περίπου για είκοσι λεπτά χαλάρωσε χωρίς λόγω και έδωσε την ευκαιρία στον Φοίνικα να ανεβάσει την απόδοσή του και να ισορροπήσει το παιχνίδι.
Στο 37'  με ένα ξερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Τσάνης έκανε το 2-0.
Στο 45'  ο Παπαευθυμίου άρπαξε την ευκαιρία που του δόθηκε και έγραψε το 3-0
στο 54'  ο Μωραίτης από πλάγια θέση μέσα στην μικρή περιοχή σούταρε και ο τερματοφύλακας του Φοίνικα απέκρουσε το εξ επαφής σουτ και έσωσε την ομάδα του από το 4-0.

Το πρώτο ημίχρονο  είχε  μία περίπου δεκάλεπτη καθυστέρηση

Στην επανάληψη και πάλι η ομάδα του Μοσχάτου μπήκε δυναμικά και κυριάρχησε στο χώρο.
Στο 57'  για τον Φοίνικα βγήκε ο Αγοργιανίτης και μπήκε ο Σιάντος
Στο 57'  για τον Φοίνικα βγήκε ο Κατσακούλας και μπήκε ο Στρίγκας
Στο 58' δέχτηκε κίτρινη κάρτα ο Φοίνικας.
Στο 59' κοντινό σουτ του Ντάφλα μέσα στην μικρή περιοχή έφυγε μόλις άτου.
Στο 60' με μακρινό  σουτ έξω από την περιοχή ο Γκούφας έκανε το 4-0

Στο 66' βγήκε ο Κοντοπάνος με τον Ντόνε και την θέση τους πήραν ο Ανδρουλιδάκης με τον Παπαγεωργίου.

Στο 70' ο Γκούφας είχε οριζόντιο δοκάρι
Στο 70' αλλαγή για τον Φοίνικα βγήκε ο Χρηστάκης και την θέση του πήρε ο Δημητρίου
Στο 71' ο Ντάφλας από κοντά έκανε το 5-0.
Στο 80' βγήκε ο Ντάφλας και μπήκε ο Πανο Φιλίπ
Στο 83' μείωσε ο Φοίνικας σε 5-1 με τον Περαματζής
και στο 85' ύστερα από λάθος της άμυνας του Μοσχάτου ο Φοίνικας με τον   έκανε το 5-2.

Διαιτητές ήταν: o Δριτσάκης,η Φώσκολου και ο Σύρρος.