Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 23/12/12 ΑΝΔΡΙΚΟ(ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ)

Παρά το κρύο αρκετός κόσμος στο γήπεδο για το παιχνίδι με την ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ που ενω ξεκίνησε με 3 ήττες στα 4 πρώτα παιχνίδια απο εκεί και πέρα μόνο νίκες μέσα -έξω.Η ομάδα μας κυριάρχησε από την αρχή αλλά το άγχος και η νευρικότητα δεν μας άφησαν να κάνουμε πολλές τελικές πλην όμως στις 3-4 ευκαιρίες καταφέραμε να προηγηθούμε 1-0 που ήταν και το σκορ του Α ημιχρόνου.
Στο Β ημίχρονο κάτι η κόπωση των αντιπάλων κάτι η αποβολή του άγχους με ανέβασμα στην αποδόση μας κάναμε τελικές είχαμε ευκαιρίες δοκάρια πετύχαμε άλλα δύο γκολ χάσαμε πέναλτυ (πάλι) και φάγαμε ένα γκολ στην μοναδική ίσως φορά που απειληθήκαμε.Το τελικό σκορ 3-1 μας αφήνει με την γλύκα της καλής εμφάνισης του 2ου ημιχρόνου.
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΥΠΗ ΣΤΟ 71' ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΝΟ ΣΟΥΤ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ