Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2013

Β' ΕΣΚΑΝΑ:Μεγάλη και εντυπωσιακή νίκη για την Ελευθερία Μοσχάτου σήμερα επι της ΑΕ Νίκαιας με 80-51..Αποτελέσματα (17ης Αγωνιστικής

Πολύ καλό μπάσκετ έπαιξε σήμερα η Ελευθερία Μοσχάτου στο κλειστό γήπεδο της Μιαούλη με αντίπαλο την ΑΕ Νίκαιας όπου της επιβλήθηκε  με 80-51 και ικανοποίησε σε μεγάλο βαθμό τους λιγοστούς της φιλάθλους της.
Η ομάδα μας  ξεκίνησε τον αγώνα πάρα πολύ καλά και κατάφερε να προηγηθεί με 4-0 με μία εύστοχη βολή και ένα τρίποντο.Όμως η ΑΕ Νίκαιας αντέδρασε και έκανε το 4-5αλλά   από εκεί και μετά έδειξε την καλή της κλάση και άρχισε να παίζει ένα πολύ όμορφο παιχνίδι όπου μας έχει συνηθίσει τελευταία και για αρκετά λεπτά δεν άφησε τον αντίπαλο της να βάλλει καλάθι 6-5,9-5,12-5,18-5,όπου το δεκάλεπτο έληξε υπέρ της Ελευθερίας με 22-13.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕ Νίκαιας προσπάθησε δύο φορές να μειώσει την εις βαρος της διαφορά με το 22-18 και 27-23 αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα να γίνει το 40-25 και να κλείσει το ημίχρονο με αυτό το σκορ υπέρ της ομάδας μας.
Στο τρίτο δεκάλεπτο είδαμε μία από τα ίδια όπου το σκορ διακυμάνθηκε σε 40-30,47-30,50-30,57-30,59-33,και 59-37.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο που πλέον είχε κριθεί το αποτέλεσμα οι προπονητές  και των δύο ομάδων βρήκαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν  νεότερους παίκτες τους όπου το σκορ έγινε 59-40,63-4058-40,71-42,και το τελικό 80-51.
Αξίζει να πούμε ότι η Ελευθερία πέτυχε εφτά τρίποντα στον σημερινό αγώνα.

Πολύ καλοί ήταν σήμερα οι διαιτητές του αγώνα.

Β Ανδρών  : 17η αγωνιστική. Aποτελέσματα