Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Ένας εξαιρετικός Φωστήρας στον πρώτο ημίχρονο κέρδισε την Επισκοπή (παρουσία Γ. Βαρδινογιάννη) με 2-0 στο Δημοτικό γήπεδο του Ταύρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Δωροβίνη στο 34ο λεπτό και διπλασίασαν τα τερματά του στο 74ο με σουτ του Κάμπα.
Αρκετά νεύρα στον αγωνιστικό χώρο  με τον Μποτωνάκη και τον Ρουμπάκη να αποβάλλονται μεταξύ 35' και 50'.

Ο πρόεδρος του Φωστήρα κύριος Καζαντζής με άλλα μέλη της διοίκησης.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Κόπελας, Τσώνης, Παραράς, Πεταυράκης, Τσαγκαράκης (86' Μπούκουρης), Μπούμπας, Δωροβίνης, Στάμος, Βαβάτσικος (67' Κούτρος), Κάμπας (82' Μπιλίτσης).

Επισκοπή (Γιώτης Σταματόπουλος): Καλογεράκης, Σουμπασάκης, Ψωμάς, Ρουμπάκης, Δελήμπασης, Ταχματζίδης (88’ Μαραθιανός), Φρατζεσκάκης, Τζέκος (64’ Τριαντάφυλλος), Κοζανίδης, Τριχάκης (58’ Πρωτογεράκης).
To πρώτο γκόλ του Φωστήρα με πέναλτι του Δωροβίνηστο 34'

Η κεφαλία του Μπούμπα  ανάμεσα σε δύο αντιπάλους όπου στην εξέλιξη της φάσης βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα ο Κάμπας και σκόραρε γράφοντας το τελικό 2-0 για τον"Φονέα των γιγάντων".