Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

Τήν πρώτη του εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Φωστήρας επι του Βύζα Μεγάρων με 1-3

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Football League πανηγύρισε ο Φωστήρας που πέρασε νικηφόρα 3-1 από την έδρα του Βύζαντα Μεγάρων.
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ο Φωστήρας πήρε το πρώτο του τρίποντο για τη φετινή σεζόν, επικρατώντας 3-1 του Βύζαντα στα Μέγαρα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από νωρίς δυνατά και κατάφεραν έτσι να πάρουν σημαντικό προβάδισμα νίκης, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παναγιωτόπουλο.
Αυτό γιατί στο 24’ άνοιξε το σκορ, για να διαμορφώσει ο ίδιος παίκτης το 2-0 δύο λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 44’ με τέρμα του Αρναρέλη. Παρόλα αυτά στο 74’ ο Παπαευθυμίου αποβλήθηκε για τον Βύζαντα και έτσι ο Κιμανί στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Μούζος, Ταμπάκης (30΄ Ζάρκος), Μανδύλης, Μπελέρι (30’ Μαρίνης), Παπαευθυμίου, Γιάντριτς, Λέκκας (65’ Γκαϊδαρτζής), Μαζιώτης, Αργυρίου, Αρναρέλης, Σταμόγιαννος.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μοσχόνας, Κακαράς, Εμέκα, Ανδρίκος, Κόντι, Κουλιμπαλί, Τασούλης, Τεγούσης (68’ Κάργας), Βούζας (54’ Κιμανί), Μακρίδης, Παναγιωτόπουλος (75’ Σελοχάρι).