Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Εθνικός νίκησε με 1-3 την Θύελλα Μοσχάτου

Σε ένα ματς που δεν αντέχει  σε υψηλή κριτική, ο Εθνικός έκανε το 4 στα 4  με το 1-3  κόντρα στην Θύελλα Μοσχάτου..Ενα σκορ που είχαμε και πέρυσι..

O Mαργαρίτης Χατζηαλέξης προχώρησε σε αλλαγές στην 11αδα με Μπένα,Πολυχρονίδη,Σαμιώτη να ξεκινούν..Βουτσινάς κάτω απο τα δοκάρια,Σπήλιος ,Ξενιτόπουλος στα άκρα,δεξιά και αριστερά αντίστοιχα ,Μπένα,Σύρος στο κέντρο της άμυνας,Σαμιώτης,Πολυχρονίδης στα χαφ με Σάμιο μπροστά τους,Ηλιόπουλος δεξιά,Λύγκος αριστερά,Παυλόπουλος μοναδικός προωθημένος..

Από την άλλη πλευρά ,η Θύελλα ξεκίνησε με τους Γαβριηλίδη,Κλουβάτο(65 Καραγκούνης),Βαγενά,Ηριώτη(87 Μαυρομμάτης),Αιδονόπουλο,Θεοχαράκο,Τούρλα,Σταμούλη,Μαντούκα,Κωνσταντάκο,Ισχανίδη(60 Ισχανίδης).

Ο Εθνικός ξεκίνησε δυνατά με ευκαιρία στο 3 απο τον Παυλόπουλο ενώ στο 14, απο κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σαμιώτης ,ύστερα απο σύγχυση  της άμυνας  άνοιξε το σκορ..Kαλύτερος ο Εθνικός με αντεπιθέσεις οι του Μοσχάτου.
0-2 ο Παυλόπουλος..Στο 34, ο Παυλόπουλος έβγαλε σέντρα, ο Ηλιόπουλος νικήθηκε απο τον Γαβριηλίδη και στην επαναφορά ο Παυλόπουλος έκανε το 0-2. Λίγο πρίν το τέλος του ημιχρόνου μόνος με τον κίπερ  ο Παυλόπουλος σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία στέλνοντας τη μπάλα αουτ.
Στην επανάληψη, ο Χατζηαλέξης έβγαλε Σύρο και Παυλόπουλο και έβαλε μέσα Χαλιμούρδα και Σταφσουλάι.
56o λεπτό και ο Χαλιμούρδας σκοράρει το 0-3 με δυνατό σουτ έξω απο την περιοχη..62ο λεπτό και ο Αργυρός μπήκε στη θέση του Ηλιόπουλου..Δύο λεπτά μετά ,η Θύελλα σκόραρε με πέναλτι που σκόραρε ο Κωνσταντάκος.