Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Λευκή ισοπαλία το Μοσχάτο(0-0) στον εκτός έδρας αγώνα με την Χαραυγή

Η ομάδα μας σήμερα με την Χαραυγή μπορεί να πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας(δεύτερη στην βαθμολογία)αλλά θα μπορούσε να παίξει και καλύτερο ποδόσφαιρό σε κάτι που μας είχε συνηθίσει στα προηγούμενα  παιχνίδια της.

Η Χαραυγή στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη διότι κυνηγούσε περισσότερο την μπάλα και έχασε τις περισσότερες ευκαιρίες να προηγηθεί.
Την καλύτερη την είχε στο 41' με τον Μουρελάτο ό οποίος από κοντά αστόχησε να κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο όπου στο 69' ο Παπαευθυμίου    απο κοντά ατύχησε να κάνει το 0-1 όπου το σούτ του απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Χαραυγής.
Μοναδική ευκαιρία λίγο πρίν την λήξη έχασε η Χαραυγή να πάρει τον σημερινό αγώνα που σε σουτ του Βασιλόπουλου έξω απο την μεγάλη περιοχή ενώ ο Αθανασόπουλος ήταν έξω απο την εστία του η μπάλα πέρασε πολύ κοντά απο το οριζόντιο δοκάρι (αουτ).
Η φάση   στο 69' όπου ο Παπαευθυμίου   απο κοντά ατύχησε να κάνει το 0-1

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)

Αγώνας

ΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΕ - ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΠΑΠΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΦΩΣΚΟΛΟΥ Ο., ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Π. (Παρατηρητής: ΜΑΝΩΛΑΓΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)0-0

Featured Post

Το πρόγραμμα των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών (Α΄ φάση, 3η αγωνιστική)

Για το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α΄ φάση, 3 η   αγωνιστική) θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες: 20/09/2020         Υμηττού (ΠΥΡΚΑΛ) 17.00 ΑΟ Α...