Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

Α ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ:Εσπασε το ρόδι για την Ελευθερία Μοσχάτου δεύτερη συνεχή νίκη σήμερα επι της Δραπετσώνας με 77-73(21-22,35-41,51-53,77-73)

Η Ελευθερία Μοσχάτου έχοντας το ενεργητικό από την προηγούμενη αγωνιστική  την πρώτη νίκη της επί της Ευριάλης  για το φετινό πρωτάθλημα της 'Α ΕΣΚΑΝΑ και αυτή εκτός έδρας σήμερα με αντίπαλο στο κλειστό της Μιαούλης με την Δραπετσώνα παρότι δεν ξεκίνησε και πολύ καλά τον αγώνα έχανε και στο πρώτο δεκάλεπτο (21-22),αλλά  και στο δεύτερο (35-41) δεν το έβαλε κάτω και εκεί που έπρεπε στο τέταρτο δεκάλεπτο την κατάλληλη στιγμή με καλό" finish"πέρασε μπροστά στο σκορ  και τελικά επικράτησε με 77-71 ενός πολύ αξιόμαχου αντιπάλου.

Οι παίκτες της ομάδας μας πλέον έχουν αποκτήσει μεγάλη εμπιστοσύνη στον εαυτό τους και περιμένουμε ακόμη καλύτερα αποτελέσματα στα επόμενα παιχνίδια μιάς και βρισκόμαστε ακόμη λίγο πριΝ το τέλος του πρώτου γύρου.

Ο επόμενος αγώνας θα είναι την επόμενη Δευτέρα εκτός έδρας με τον  Ερμή   Πειραιά

Διαιτητές: Μπούκας Χρηστίδης Ηλ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Σονίδης , Κρασσάς 21(3) , Παυλιάς 8(2) , Δέλιος15(2) , Νώντας 18 , Βασιλόπουλος , Τζαφέρης 8(2), Πέτσης, Μαρκουίζος , Λουκάτος 3(1), Μπότσας 4

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ(Πεταλάς, Παγώτσης ): Παπατρέχας 12(2) , Μόμτσος 7, Καρλάφτης 19 , Σωτηρόπουλος 3, Βήχος 26(6) , Τζοβάρας 2 , Βλάχος Πεταλάς 4