Σάββατο 1 Μαρτίου 2014

Aήττητος συνεχίζει ο Εθνικός Πειραιά πέρασε και απο την Καστέλλα με το εκπληκτικό 0-5.

Εντυπωσιακός ο Εθνικός διέσυρε με 5-0 την Καστέλλα στο Μοσχάτο επιστρέφοντας με εμφατικό τρόπο στις νίκες για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας Πειραιά. Σούφλας (13'), Σάμιος (27'), Λύγκος (49'), Παυλάκης (73') και Σύρος (80') οι σκόρερς της ομάδας μας!

Το Live
Η ομάδα μας θα ξεκινήσει με τερματοφύλακα τον Βουτσινά και από δεξιά προς αριστερά τους Σπήλιο,Πολυχρονίδη,Σύρο και Γερόλυμο...Αμυντικά χαφ Σούφλας και Σαμιώτης και μπροστά τους ο Σάμιος..Αριστερά στα "φτερά" θα παίξει ο Παυλάκης, δεξιά ο Λύγκος και μοναδικός προωθημένος ο Σκαφτούρος .

Το τρίτο γκολ του Εθνικού με τον Λίγκο

Η Καστέλλα ξεκινάει με τους εξής 11:  Χαραλαμπίδης, Καπογιάννης,Γκίκας,Δημητρίου,Διαμαντόπουλος,Μπιλίρης,Τσάβδαρης,Τσερεγκούνης,Αγαπητός,Ανδρέου Δημόπουλος...

1' Τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Λύγκος γύρισε στον Σάμιο, που πλάσαρε για να αποκρούσει πάνω στην γραμμή ένας αμυντικός των γηπεδούχων.

2' Το δυνατό σουτ του Παυλάκη τράνταξε το δοκάρι του Χαραλαμπίδη.

13' ΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟOOOOΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!! Ο Εθνικός ανοίγει το σκορ. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σάμιoυ, ο Σούφλας με κεφαλιά πετυχαίνει το 0-1!!!!

15' Μπαλιά του Σάμιου για τον Σούφλα, που πιάνει το γυριστό σουτ, για να απομακρύνει ο Χαραλαμπίδης σωτήρια.

19' Νέα τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό .Έπειτα από καταπληκτική κάθετη μπαλια΄του Σούφλα, το σουτ του Λύγκου κατέληξε λίγο άουτ.

22' Eυκαιρία για την Καστέλλα. Έπειτα από λάθος του Πολυχρονίδη, ο Ανδρέου έκλεψε την μπάλα και σούταρε για να απομακρύνει ο Βουτσινάς.

27' ΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!! Καταπληκτική μπαλιά 25 μέτρων του Σαμιώτη προς τον Λύγκο και ο τελευταίος με ιδανική κάθετη τροφοδότησε τον Σάμιο, ο οποίος με ψύχραιμο σουτ γράφει το 0-2 για τον Εθνικό!!!!!!!!

31' Σέντρα από τον Γερόλυμο, το σουτ του Σύρου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χαραλαμπίδη.

33' Εκτέλεση κόρνερ από τον Σάμιο, προσποίηση του Σκαφτούρου, το σουτ του Σύρου απέκρουσε ενστικτωδώς ο Χαραλαμπίδης, και στην επαναφορά της μπάλας το νέο τουτ του Σύρου κατέληξε άουτ.

41' Μετά από όμορφη εναλλαγή της μπάλα,ς ο Σάμιος βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ που επιχείρησε, έστειλε την μπάλα λίγο άουτ!

45' Ωραία ενέργεια του Σκαφτούρου  και μπαλιά για τον Λύγκο, με τον τελευταίο να μην προλαβαίνει την μπάλα

Λήξη πρώτου μέρους με τον Εθνικό να προηγείται 0-2  της Καστέλλας.

46' Ο Σκαφτούρος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Καστέλλας, αλλά το σουτ που επιχείρησε, έφυγε λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Χαραλαμπίδη.

49' ΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ για τον Εθνικό. Σκαφτούρος και Λύγκος συνδυάστηκαν άψογα και το σουτ του τελευταίου κατέληξεστα δίχτυα!!!!!!

52' Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Στη  θέση του Σάμιου ο Μανουηλίδης.

54' Ο Μανουηλίδης βρέθηκε σε θέση βολής μετά από καταπληκτική κάθετη μπαλιά του Παυλάκη και το σουτ που επιχείρησε, έγλειψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Χαραλαμπίδη.

58' Τρομερή ευκαιρία για τον Εθνικό. Απίστευτη εναλλαγή της μπάλας του Πολυχρονίδη με τον Λύγκο, με τον πρώτο να σουτάρει από πλάγια θέση και να υποχρεώνει τον Χαραλαμπίδη σε δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ.

61' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό., Ο Μαριόλης αντί του Σαμιώτη.

68' Σουτ του Ανδρέου η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.

69' Ανύπαρκτο πέναλτι  υπέρ της Καστέλλας δίνει ο Σκαλτσής. Το εκτέλεσε ο Ανδρέου και απέκρουσε σωτήρια στην γωνία του ο Βουτσινάς!!!

73' ΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!! Καταπληκτική συνεργασία Μανουηλίδη με Σκαφτούρο, με τον τελευταίο να πασάρει στον επερχόμενο Παυλάκη, ο οποίος με όμορφο πλασέ πέτυχε το 0-4!!!!

74' Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Παυλάκη ο Γκορόγιας.

80' ΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!! Ο Σύρος με ωραίο πλασέ πετυχαίνει το 0-5 για τον Εθνικό!!!!!!!!

84' Κάθετη του Μαρτόλη στον Σκαφτούρο, ο οποίος πήγε να πλασάρει για να αποκρούσει ο Χαραλαμπίδης.

Τέλος του αγώνα, που βρίσκει τον Εθνικό να συντρίβει την Καστέλλα με 5-0!!!!!