Τετάρτη 12 Μαρτίου 2014

Εθνικός :Πεντάρα στην Θύελλα Κορυδαλλού.

Με μία απόλυτα πειστική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και με κορυφαίους τους Λύγκο ,Παυλάκη ,Σούφλα ο Εθνικός επικράτησε με 5-1 της Θύελλας Κορυδαλλού και αύξησε τη διαφορά απο τον Αετό στους 11 πόντους.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης  πραγματοποιεί πολλές αλλαγές στην αρχική 11άδα Η ομάδα μας θα ξεκινήσει με τερματοφύλακα τον Μειμάρογλου και από δεξιά προς αριστερά τους Σπήλιο, Πολυχρονίδη, Μπένα και Ξενιτόπουλο... Αμυντικά χαφ Μαριόλης και Σαμιώτης και μπροστά τους ο Μανουλίδης.. Αριστερά στα "φτερά" θα παίξει ο Παυλάκης, δεξιά ο Παυλόπουλος και μοναδικός προωθημένος ο Σκαφτούρος .
Οι φιλοξενούμενοι παίζουν με τους : Σισανόπουλο,Καλογερόπουλο,Μιχαήλ,Λάζη,Μελανιφίδης, Σέρβο,Κυριτσίμπασάκη,Καραγκιαούρης,Σατάλογλου,Καρακασίδης, Παπασκύρης

Oι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Μανουλίδη ύστερα απο κεφαλιά -πάσα του Σκαφτούρου στο 14...Τρία λεπτά αργότερα οι Κορυδαλλιώτες ισοφάρισαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σατάλογλου
36' Μετά από γύρισμα του Παυλάκη μέσα στην περιοχή ο Σαμιώτης θα στείλει την μπάλα λίγο πάνω από το τέρμα.
Πέντε λεπτά με τά την έναρξη της επανάληψης, ο Εθνικός παίρνει το προβάδισμα με τον Λύγκο που μπήκε αλλαγή.
 Η είσοδος των Σούφλα στη θέση του Μπένα και του Λύγκου  με τον Παυλόπουλο απογείωσαν την ομάδα μας που κάνει πάρτι...
60' Ο Σούφλας το 3-1. 62' Δύο λεπτά αργότερα ο Παυλάκης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λύγκου το 4-1..Τρία λεπτά μετά ο Σκαφτούρος έδωσες τη θέση του στον Γερόλυμο..
Στο 84,ο Παυλάκης και πάλι με κεφαλιά κάνει το 5-1 απο τη σέντρα του  Ξενιτόπουλου.