Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Volley Γυναικών: Με καλή ψυχολογία αντιμετωπίζει ο Ικαρος Καλλιθέας το Αιγάλεω ύστερα απο την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε στον προηγούμενο εκτός έδρας αγώνα με τον Ρέντη

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν  τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας στο εκτός έδρας αγώνα τους με τον Ρέντη παρά την ήττα που γνώρισαν με 3-2 σετ.

Τα κορίτσια του Πανταζή εαν είχαν την τύχη με το μέρος τους στο τέταρτο  σετ όπου προηγήθηκαν με 24-21 θα μπορούσαν να κάνουν το 3-1 σετ  και να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη,ενώ τελικά έχασαν το  σετ με 27-25 και στην συνέχεια και το tai-break με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί το τελικό 3-2 σετ υπέρ του γηπεδούχου Ρέντη.

Παρόλα αυτά η ομάδα της Καλλιθέας κατάφερε και πήρε έστω και ένα βαθμό και ελπίζει ότι την Κυριακή το μεσημέρι (13:00 μμ)στο γήπεδο της Εθνικής Αντιστάσεως (εμβόλιμη αγωνιστική) όπου θα αντιμετωπίσει το δυνατό Αιγάλεω να πάρει και σε αυτόν τον αγώνα κάποιους βαθμούς που θα της είναι πολύτιμοι για την παραμονή της στην κατηγορία.