Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Ξέσπασμα για την ΑΕ Μοσχάτου την προτελευταία αγωνιστική με τέσσερα γκόλ επι του Ατρόμητου Κερατσινίου.

Ξέσπασμα για την γηπεδούχο ΑΕ Μοσχάτου την προτελευταία αγωνιστική με τέσσερα γκόλ επι του Ατρόμητου Κερατσινίου αλλά δίχως το στραβοπάτημα της Οδηγήτριας(νίκησε τον Άρη Αμφιάλης στο γήπεδο των Σιταποθηκών  με 0-2) που προσδοκούσε ώστε να περάσει μπροστά στην βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Ά Πειραιώς.

Και τώρα όλα πλέον θα κριθούν(το ποια ομάδα θα αναδειχθεί πρωταθλήτρια) την τελευταία αγωνιστική όπου η ΑΕ Μοσχάτου αντιμετωπίζει  εκτός έδρας την Ολυμπιάδα και η Οδηγήτρια εντός  έδρας τον Ερμή Κορυδαλλού.
Ανώτερη ήταν η ΑΕ Μοσχάτου στο σημερινό αγώνα του  Ατρόμητου Κερατσινίου όπου στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πετύχει και τα τέσσερα τέρματα της.
Το γκόλ του Αθανασόπουλου
Στο πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού όπου είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ (στο 19' εκπληκτική κεφαλιά του Παπαευθυμίου απέκρουσε σωτήρια ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου και στο 30' κοντινό δυνατό σουτ του Ντόνε  μέσα στην μικρή περιοχή του αντιπάλου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι)
Όμως στο δεύτερο ημίχρονο βάζοντας τον Σπηλιωτάκη και τον Γκούφα έκλεισε στα καρέ του τον Ατρόμητο και έτσι στο 57' ο Πέκοφ(1-0) άνοιξε τον σκορ για την ΑΕ Μοσχάτου.Στο 65' ο ίδιος παίκτης με πέναλτι σημείωσε το 2-0.
Στο 80' ο Ντόνε ύστερα απο πλάγια σέντρα του Σπηλιωτάκη απο κοντά σημείωσε
το 3-0 και στο 85' ο έφηβος Αθανασόπουλος που μπήκε ως η τρίτη αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 4-0.