Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

Play off (footballeague):To πρώτο τρίποντο για τον Φωστήρα όπου με γκόλ του Σμυρλή στο 88' νίκησε με 1-0 στον Ταύρο τον Ολυμπιακό Βόλου.

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
1’ Σέντρα στην αναμέτρηση στον Ταύρο…
3' O Τεγούσης έπεσε μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Γκίτκου, φωνάζουν οι γηπεδούχοι, να συνεχιστεί το παιχνίδι έδειξε ο Θάνος
14' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου, με τον Μοσχονά να εξουδετερώνει σουτ του Ιωάννου
29' Δοκάρι οριζόντιο για τον Φωστήρα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκίνο
45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
46' Σέντρα για το δεύτερο 45λεπτο
48' Σουτ του Τασουλή, άουτ η μπάλα
59' Αλλαγή για τον Φωστήρα, ο Σεχολάρι αντί του Λύρα
72' Σουτ του Κριστομπάλ από το ύψος του πέναλτι, πολλά μέτρα πάνω από τα δοκάρια του Μοσχονά η μπάλα
74' Νέο σουτ από τους φιλοξενούμενους με τον Μόνχε αυτή τη φορά, ίδια κατάληξη, εκτός εστίας η μπάλα
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Δεινόπαπας αντί του Μπρέσκα
77' Ο Δεινόπαπας σπρώχνει τον Αχείμαστο και βλέπει απευθείας την κόκκινη κάρτα, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο
80' Αλλαγή για τον Φωστήρα, ο Γ. Μπαστάνης αντί του Μουστόγιαννη
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Πινδώνης αντί του Κριστομπάλ
84' Τεράστια ευκαιρία για τον Φωστήρα, ο Γκίνο δεν μπορεί να πλασάρει τον Γκίτκο από την μικρή περιοχή, με τον πορτιέρο των Βολιωτών να διώχνει σε κόρνερ
88' Γκολ για τον Φωστήρα. Ο Σμυρλής πλασάρει τον Γκίτκο και πετυχαίνει το πρώτο γκολ του Φωστήρα στα πλέι οφ.
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
90+1' Αλλαγή για τον Φωστήρα, ο Λεοντίου αντί του Τεγούση
90+4' Τέλος του αγώνα στον Ταύρο

Φωστήρας (Σ.Φαντενμπρόεκ): Μοσχονάς, Ρουγκάλας, Κακαράς, Αχείμαστος, Τασουλής, Γκίνο, Γαρουφαλιάς, Μουστόγιαννης, Τεγούσης, Λύρας, Σμυρλής
Ολυμπιακός Β. (Ν. Κοκότοβιτς): Γκίτκος, Καρράς, Μελίσσης, Κωστούλας, Κατσιαρός, Ρόκας, Κριστομπάλ, Μπρέσκα, Μόνχε, Ιωάννου, Γκούρμα
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κωσταράς (Αιτ/νιας)
Κίτρινες: Λύρας, Γαρουφαλιάς, Τεγούσης Μπρέσκα, Κριστομπάλ
Κόκκινες: 77' Δεινόπαπας