Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου 2014

Με ανατροπή του σκόρ ο Εθνικός επικράτησε με 2-3 του Φωστήρα στο φιλικό αγώνα που έγινε στο Σπύρος Γιαλαμπίδης.

Σε πολύ κατάσταση φαίνεται να βρίσκεται ο Εθνικός, που επικράτησε 3-2 του Φωστήρα ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ.
Απόλυτα ικανοποιημένος ο τεχνικός του Εθνικού, Μαργαρίτης Χατζηαλέξης, ειδικά από την ομάδα του δεύτερου ημιχρόνου, καθώς έκανε την ανατροπή και κέρδισε ένα δυνατό αντίπαλο όπως τον  Φωστήρα.
Το πρώτο μέρος το παιχνίδι άνηκε εξολοκλήρου στον «φονέα», όπου στο 23’ με τον Πουτουρίδη και στο 33’ με τον Μπαστάνη έβαλε την ομάδα του Ταύρου σε θέση ισχύος. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν ριζικά με τις διορθωτικές κινήσει του Χατζηαλέξη και η ομάδα έδειξε άλλο πρόσωπο.
Συγκεκριμένα στο 60’ ο Σίμου ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 70’ με όμορφη προβολή του Παυλάκη ο Εθνικός έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 79’ ο Φέτσης, που ήταν εύστοχος στο δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του