Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

Την ήττα γνώρισαν οι Εφηβοι της Ελευθερίας Μοσχάτου απο τον Ικαρο Νέας Σμύρνης με 60-43.

Δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα οι έφηβοι, αλλά και όταν στην
3η περίοδο πλησιάσαν σε προϋποθέσεις ανατροπής, προσέκρουσαν σε αλλοπρόσαλλες διαιτητικές αποφάσεις. Πρώτα ένας βασικός μας παίκτης ευρισκόμενος στο πάτωμα και έχοντας πάρει φάουλ υπέρ και μη συμμετέχων στον διαπληκτισμό που ακολούθησε πήρε μυστηριώδες ντισκαλιφιέ. Στη συνέχεια στην 4η περίοδο, σε δικό μας αιφνιδιασμό(μόνος του παίκτης από το κέντρο προς το καλάθι κρατήθηκε από πίσω και δόθηκε μόνο φάουλ) έγινε αντιαθλητικό φάουλ. Τότε ο  πάγκος μας πήρε τεχνική ποινή(-8 οι πόντοι).  Αντί για περαιτέρω μείωση η διαφορά μεγάλωσε. Έκτοτε ο διαιτητής έχασε τον έλεγχο, με πολλά εμπαθή σε βάρος μας σφυρίγματα, ενώ ο Ίκαρος  που βρισκόταν επικεφαλής αύξησε τη διαφορά σε άνετη νίκη.
Επόμενος αντίπαλος, Κυριακή 19/10/2014, στο Μοσχάτο, η Δραπετσώνα( ώρα 20.00).

4η αγων.   Β ΕΣΚΑΝΑ εφήβων <> Τρίτη  28.09.2014 <> γήπ. κλ. Νέο Αργ/πολης<>  ώρα 21.30 <> ( Διαιτητές   Φραγκιαδάκης, Τζίμης Β.   )