Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

Γ' ΕΣΚΑΝΑ:Νίκη του Λέοντα Μοσχάτου με 64-60 επι του Ερμή Αργυρούπολης.

Ζόρικος αποδείχθηκε για τον Λέοντα Μοσχάτου ο Ερμής Αργυρούπολης οπου δυσκολεύτηκε να τον κερδίσει με 64-60 και έτσι να μπορέσει μα πετύχει  την πέμπτη  του νίκη σε 9 αγώνες ωστε να ελπίζει για κάτι καλύτερο για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Ο Ερμής πέτυχε σε όλη την διάρκεια του αγώνα να βρίσκεται κοντά στο σκόρ με τον Λέοντα Μοσχάτου(16-16 το πρώτο δεκάλεπτο,  έκλεισε το ημίχρονο με 25-27).
Στο τρίτο δεκάλεπτο παρότι ο Λέοντας πήρε την πρωτοπορία με την λήξη του 44-38 ο Ερμής στην συνέχεια (6',30'')κατάφερε να  ισοφαρίσει σε 47-47 και να μπεί έτσι και πάλι γερά μέσα στο παιχνίδι .Ομως τα παιδιά του Μειμάρογλου δείχνοντας δύναμη και αποφασιστικότητα στα τελευταία λεπτά   πέτυχαν το   56-51,58-54 και το τελικό 64-60.
Την επόμενη αγωνιστική ο Λέων αγωνίζεται εκτός έδρας με την Ηλεκτρούπολη.

Λέων Μοσχάτου (Μειμάρογλου, Παναγιωτόπουλος): Ζαμπέτας, Κεντικελένης, Βρυώνης, Σονιδης 13 (2), Κραββαρίτης 9, Αλεξίου 12 (4) Γκαφάαρ, Φελλας 9 (2), Καναρίδης 2, Νεόφυτος 12, Καππής 5, Ρουμελιώτης 2

Ερμής Αργυρούπολης (Γιαννακόπουλος ) Πελιβανίδης 2, Φύτρος 10 (1), Μανωλιάδης 13 (1), Βλάχος Ε.  Παππάς 6, Διάκος 2, Φραγκιουδάκης 3, Κανίνης 6, Σιούτης 3, Κεφαλληνός, Βλάχος Γ. 11 (1), Μακρυωνίτης 4

Tον σημερινό αγώνα διετήτευσαν οι Γρίβα και Σπυρόπουλος.