Πέμπτη 25 Δεκεμβρίου 2014

'Α Παίδων ΕΣΚΑΝΑ:Δύσκολη εκτός έδρας νίκη για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου επι του Αλίμου με 51-64.

Δύσκολος αντίπαλος αποδείχθηκε ο Άλιμος για την ομάδα του Κρόνου Αγίου Δημητρίου όπου με το πάθος που τον διέκρινε τον δυσκόλεψε αρκετά,αλλά όμως κατάφερε να  πάρει την  χρήσιμη  νίκη με 51-64 όπου τον διατηρεί ψηλά στην βαθμολογία της Ά ΕΣΚΑΝΑ Παίδων .

Από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου ο Κρόνος κατάφερε και πήρε μία καλή διαφορά από τον αντίπαλό του με 8-16  αλλά όμως δύο συνεχόμενα τρίποντα  και ένα δίποντο  του  Αλίμου έφερε στα ίσα το παιχνίδι με 16-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Αλίμου πήγε πολύ καλά ώστε ο αντίπαλός του δεν έβαλε καλάθι για  επτά περίπου λεπτά(18-16,22-16,22-18) το πρώτο ημίχρονο όμως βρήκε τον Κρόνο να προηγείται με ένα πόντο(22-23).

Στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε πολύ γρήγορα και πήρε το προβάδισμα ο Κρόνος αλλά με τον Άλιμο να ακολουθεί από κοντά δείχνοντας ότι μέχρι το τέλος θα είναι αρκετά σκληροτράχηλος(22-28,30-38,35-38,35-41).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άλιμος πίεσε πάρα πολύ για να πλησιάσει τον αντίπαλό του και τα κατάφερε στο (6',50'' πριν το τέλος κάνοντας  το 43-46) αλλά από εκεί και μετά τον πρόδωσαν οι δυνάμεις του αλλά και η ανωτερότητα του Κρόνου έγινε ποιο εμφανής και έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 51-64 υπέρ της ομάδας του Αγίου Δημητρίου.

Tα δεκάλεπτα του αγώνα:(16-16,22-23,35-41,51-64)
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Αργυρούδης και Τηγάνης

Αλιμος(Τριανταφύλλου) Καρανικόλας 2,Τριανταφύλλου 7,Πάουλιουκ, Παππάς 10(1),Καματερός 8,Χρήστου 16(2),Γιαννακόπουλος, Οικονόμου, Σοφικίτης 8(1),Τσιλιμιδός,Γεωργίλας,Παπαγιαννόπουλος
.
ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου(Παναγιωτόπουλος) Μπακλαβάς 13(1),Σιγάλας. Αγγελόπουλος 2,Χ"βέρογλου 11,Βαφείδης 3(1),Οικονόμου, Χριστόπουλος.

Χρήστου 4,Πυλιώτης, Τσάβος. Χ"δάκης 21,Τάτσης 10.

Αποτελέσματα 13ης αγωνιστικής(Πηγή Eskana.gr)

Featured Post

Το πρόγραμμα των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών (Α΄ φάση, 3η αγωνιστική)

Για το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α΄ φάση, 3 η   αγωνιστική) θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες: 20/09/2020         Υμηττού (ΠΥΡΚΑΛ) 17.00 ΑΟ Α...