Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Β' Εθνική Ανδρών:Aπροσδόκιτη εντός έδρας ήττα του Ικαρου Καλλιθέας με 71-74 απο την Αγία Παρασκευή.

Σε άσχημη ημέρα βρέθηκε ο Ικαρος Καλλιθέας στην αναμέτρηση του με την ΚΑΠ στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της 'Β Εθνικής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησε καθόλου καλά με αποτέλεσμα να χάνει με 11-26.Στην συνέχεια βελτιώθηκε και μείωσε την διαφορά των πόντων σε 33-41 και 51-58 στο τρίτο δεκάλεπτο.Στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές τον αγώνα πρώτα (6'28'' πριν την λήξη) σε 60-60 και  σε 69-69 (1'.28''πριν το τέλος) αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη και ηττήθηκε με 71-74.

Αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές ο Λιόγας.

Την επόμενη αγωνιστική (11-1-15) ο Ικαρος Καλλιθέας θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον Φιλαθλητικό.

Τα δεκάλεπτα: 11-26, 33-41, 51-58, 71-74

Τον αγώνα διετήτευσαν οι: Μπούκας-Κάρδαρης

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 13, Σκορδάς, Ζαφείρης 3, Κούρτης, Ιορδάνογλου 4, Τζιώλος 21 (1), Πέρβι 17 (1), Βουγιούκας 13, Σκούφης

Κ Αγίας  Παρασκευής (Ζάχος): Άρχος, Λυτόπουλος 17, Παπαδάκης 11, Τσακιρίδης 12 (1), Φωτίου 19 (1), Κεφάλας, Δημητρίου 13 (2), Γκιουζέλης, Λαμπρόπουλος, Μαρίνος 2