Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014

EΣΠΕΔΑ Γυναικών:Νίκη εκτός έδρας για την Α Ε Ρέντη επι του Πήγασου Χαιδαρίου με 0-3 σετ

Η Α Ε Ρέντη ς για
2ο συνεχόμενο αγώνα  πέτυχε νέα νίκη για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της 'Β Εθνικής('Β όμιλος), αυτή την φορά επί του αντιπάλου
ΑΟ Πήγασος Χαΐδαρίου στην χθεσινή αναμέτρησή της  εκτός έδρας στο Κλειστό Χαΐδαρίου   με 0-3 σετ
 (16-25, 18-25, 16-25).

Η ομάδα του Ρέντη   από την αρχή του αγώνα είχε την πρωτοπορία στο σκορ, και την διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα εξαιτίας και πάλι της καλής ψυχολογίας (από την αρχή δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για το ποιος θα κερδίσει γεγονός σημαντικό για την έκβαση κάθε αγώνα, του καλού και δυνατού μπλοκ (μεγάλη βοήθεια από τις κεντρικές ), του πολύ καλού σερβίς, πολλές τελειωμένες επιθέσεις αλλά και της πολύ καλής της  άμυνας απέναντι στο αντίπαλό.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Μενεσλή και Μαριδάκη. Γραμματέας ήταν η κ.Τσαντηλα.