Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Β'ΕΣΚΑΝΑ:Nίκη στην παράταση της Ελευθερίας Μοσχάτου με 75-87 επι της Βουλιαγμένης.

Μεγάλη νίκη όπως έδειξε η εξέλιξη του αγώνα, καθώς η ομάδα της Βουλιαγμένης έκανε μεγάλη προσπάθεια καθώς κυριολεκτικά «καιγόταν» για αυτή τη νίκη.
Το παιχνίδι είχε μεγάλη ένταση,  η   γηπεδούχος κατάφερνε Από την  2 το η περίοδο και  μετα, παρά την καλή μας βραδιά να ακολουθεί κατά πόδας. Η Ομάδα μας ατύχησε με τον τραυματισμό του Ζαρκαδούλα στην αρχή της 3 ης περιόδου ΑΛΛΑ ΣΤΗ συνέχεια ΤΟ ματς πήρε Ένταση ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ προπονητές ΚΑΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ Των αποβλήθηκαν ΜΕ ΔΥΟ Τεχνικές ποινές έκαστος. Το φινάλε του αγώνα ήταν καταπληκτικό,   με τις ομάδες ενώ να χάνουν παίκτες από φάουλ αλλά στο παρκέ να γίνεται μάχη. Η ομάδα μας θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια, αλλά η Βουλιαγμένη σε επίθεση 2,5 '' στην εκπνοή ισοφάρισε με απίθανο τρίποντο (υπό πίεση από τη γωνία ... και με ταμπλό !!).

Παρ ότι στην παράταση συνήθως αυτός που ισοφαρίζει έχει ένα ψυχολογικό προβάδισμα,  μάλλον τα «πολεμοφόδια» της Βουλιαγμένης είχαν τελειώσει και η ομάδα μας ταυτόχρονα ήταν απίστευτα ολοκληρωτική και με σκορ 05-17, δεν άφησε κανένα περιθώριο να χαθεί το παιχνίδι.
Η ομάδα μας έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του Κονταράτου.