Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015

Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ:Nίκη του Λέοντα Μοσχάτου με 68-50 επι του Ατρόμητου Πειραιά.

Επανήλθε στις νίκες ο Λέων Μοσχάτου ύστερα από
5 συνεχείς ήττες κερδίζοντας τον Ατρόμητο Πειραιά με 68-50 στο κλειστό της Μιαούλη στα πλαίσια του πρωταθλήματος της ΄Γ ΕΣΚΑΝΑ .

Ο Λέων ξεκίνησε αρκετά καλά τον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 19-15,όμως στην συνέχεια ο Ατρόμητος ανέβασε την απόδοσή του όπου μείωσε σε 31-28 ΄και πήγε στα αποδυτήρια ελπίζοντας ότι στην συνέχεια θα πάει ακόμα καλύτερα.Στο τρίτο δεκάλεπτο (41'' πριν την λήξη του κατάφερε να ισοφαρίσει σε 44-44.Όμως η ψυχή των παιδιών του Μειμάρογλου φάνηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου στην κόντρα κατάφεραν πρώτα να περάσουν μπροστά στο σκορ με  52-47 και τελικά νίκησαν με 18 πόντους διαφορά τον καλό αντίπαλό τους.

Για την λήξη του πρωταθλήματος απομένουν 7 αγωνιστικές και την επόμενη ο Λέων Μοσχάτου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Τελαμώνα Σαλαμίνας.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:19-15,31-28,46-44,68-50
Tον αγώνα διαιτήτευσαν οι :Nικηφορίδης και Μητρόπουλος.

Λέων Μοσχάτου (Μεϊμάρογλου, Τρανούδης): Ζαμπέτας 3, Μαλτίδης 6, Παναγιωτόπουλος, Αλεξίου 5 (1), Κραββαρίτης 18, Βρυώνης 2, Γραφάαρ 15, Φελλάς 3 (1), Καναρίδης 3 (1), Νεόφυτος 6, Καππής 5 (1), Ρουμελιώτης 2

Ατρόμητος  Πειραιά. (Καλυβιανάκης, Λαμπαδάριος): Γκανής 9 (1), Βουγιούκας, Γιαννακόπουλος 7 (1), Εμμανουηλίδης, Κωνσταντίνου 13 (1), Μηνογιάννης 11 (1), Μπρούτσος, Γεραμάς 2, Μίζης 8, Κλούτσος, Καραντζής, Πάντο

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 61 -58
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ 80 -72
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 53- 49
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ  58 -39
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 68 -50