Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

ΕΣΚΑΝΑ 'A Γυναικών:Ηττα με 53-57 της Eλευθερίας Μοσχάτου απο τον Προφήτη Ηλία.

Η Ελευθερία Μοσχάτου έχοντας μεγάλα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον δυνατό αντίπαλό της Προφήτη Ηλία
 και ηττήθηκε εντός έδρας με 53-57 στα πλαίσια της ΄β φάσης του πρωταθλήματος της Ά ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών.
Η Ελευθερία Μοσχάτου παρότι στην αρχή του αγώνα κατάφερε να προηγηθεί με 11-7 στην συνέχεια έμεινε πίσω στο σκορ όπου έχανε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-18 και στο ημίχρονο με 19-28.
Όμως στο τρίτο δεκάλεπτο πολύ γρήγορα ανέτρεψε το σκορ και με ένα 15-0 υπέρ της διαμόρφωσε το σκορ από 23-34 σε 38-34.Όλα άρχισαν από την αρχή και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν
για την νίκη,το σκορ διαμορφώθηκε σε 38-37,40-40 με την Ελευθερία Μοσχάτου να προηγείται με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με 46-41. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας είχε συνέχεια το προβάδισμα όπου πέντε  λεπτά πριν την λήξη προηγήθηκε με 50-43.
Όμως η  στην πίεση τoυ Προφήτη Ηλία  δεν μπόρεσε να αντέξει με αποτέλεσμα να ηττηθεί με  53-57 από ένα πολύ καλό αντίπαλο.

Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τους Κυρίαρχους.

Δεκάλεπτα :15-18 , 19-28 , 46-41 , 53-57

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι  : Αντωνόπουλος - Τσουραπάς

Ελευθερία Μοσχάτου( Τσαραπατσάνης - Παπαναστασίου ) :  Κωνσταντίνου  12(1),   Πασχοπούλου 3 ,   Σιδηροπούλου 2 ,   Μανουρά Ε. 4 ,  Τζέμη 6 ,  Μούλτση 9 (1),   Καλάγια ,   Ξεπαπαδέα 17 ( 1),    Mάνου

Προφήτης Ηλίας( Ρουμπελάκης -  Τσομπάνος ):  Βλάμη 10 , Δροσωτάκη 2 , Βροχίδου Σ. 4 (1),  Ευμορφοπούλου 20,  Σπύρη ,  Ρουμπελάκη 12 , Λαουλάκου 4 , Καρανάσιου ,  Γουλουμή  2 ,  Αμανατίδη 1 ,  Ανυφαντάκη Ε. 2.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Featured Post

Το πρόγραμμα των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών (Α΄ φάση, 3η αγωνιστική)

Για το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α΄ φάση, 3 η   αγωνιστική) θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες: 20/09/2020         Υμηττού (ΠΥΡΚΑΛ) 17.00 ΑΟ Α...