Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

Γ' ΕΣΚΑΝΑ:Ηττα εντός έδρας για τον Λέοντα Μοσχάτου με 70-75 απο την Ενωση Γλυφάδας.

Ο Λέων Μοσχάτου δεν ξεκίνησε καλά τον εντός έδρας αγώνα του με την Ένωση Γλυφάδας με αποτέλεσμα να χάνει στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-19 και στο ημίχρονο με 25-40.

Στην συνέχεια (τρίτο δεκάλεπτο) κατάφερε να συγκεντρωθεί και μπόρεσε και παίξει πολύ καλύτεραμε αποτέλεσμα να πλησιάσει στο σκορ σε 49-51.Όμως παρότι συνέχισε να πιέζει κάποια λάθη δεν τα απόφυγε και ηττήθηκε με 70-75 από ένα πολύ καλό αντίπαλο.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι:Αργυρούδης και Γκανής.

Τα δεκάλεπτα:12-19,25-40,49-53,70-75.

Λέων Μοσχάτου  (Μεϊμάρογλου, Δημάκης): Τρανούδης, Μαλτίδης 12(1), Αλεξίου 13(2), Κραββαρίτης 16, Βρυώνης, Γκαφάαρ 12, Φελλάς 4, Καναρίδης , Νεόφυτος 8, Καππής 5, Ρουμελιώτης.

Ενωση Γλυφάδας   (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Τάγκαλος 8, Σέιφερ 13(3), Κατσιέρης 2, Τζημουράκας 10, Γουλανδρής, Γκονουλλού 6(1), Μακρυγιάννης 19(2), Σερελέας, Γκιοβάσο, Λίππας 17(3), Μπενιαμίν, Αποστολίδης.