Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015

ΕΣΚΑΝΑ 'A Γυναικών:Aσχημη εντός έδρας ήττα με 51-63 της Eλευθερίας Μοσχάτου απο τον Φοίνικα Πειραιά.

Απο την αρχή του αγώνα δεν ξεκίνησε καλά η Ελευθερία Μοσχάτου τον κρίσημο αγώνα που έδωσε με τον Φοίνικα Πειραιά.
Το προβάδισμα το πήρε ο Φοίνικας  με  0-2,2-6 ,10-13  το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 16-16.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ άσχημο για την Ελευθερία Μοσχάτου  η οποία αδυνατούσε να πετύχει καλάθι με αποτέλεσμα το σκορ να να διαμορφωθεί σε  16-18,
16-24,16-26 και τελείωσε  με το 19-31 υπέρ του Φοίνικα
(Η Ελευθερία δεν μπόρεσε να σκοράρει για 8'.20'') με σκόρ δεκαλέπτου 3-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελευθερία δεν είχε τις δυνάμεις να αντιδράσει και το σκόρ εξελείχθηκε σε 32-50 (σκορ τρίτου δεκαλέπτου)και το τελικό 51-63.

Στην προηγούμενη αναμέτρηση των ομάδων η Ελευθερία Μοσχάτου είχε κερδίσει με 48-50 στο γήπεδο του Σαλπέα.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι :    Μαγγωνάκης και Ιασωνίδης