Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

B' EΣΚΑ: Ο Αίολος Ταύρου "αγκαλιά" με τον τίτλο, νίκησε εντός έδρας τον Αργοναύτη Τριγλίας με 81-62.

Παίζοντας απο  την αρχή του αγώνα καλό μπάσκετ ο Αίολος Ταύρου Απέναντι στον καλό αντιπαλό του Αργοναύτη Τριγλίας πήρε γρήγορα το προβάδισμα στο σκόρ με 14-9,19-12 και 26-20.Στο δεύτερο δεκάλεπτο έχοντας ακόμη καλύτερη απόδοση με πολύ καλούς συνδυσμούς κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το 50-30 υπέρ του.Ο προπονητής του Αίολου Ταύρου Δημητρίου γνωρίζοντας τι πρέπει να κάνει στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κρατήσει την καλή διαφορά ποντων που είχε η ομάδα του και στο φινάλε πήρε μία μεγάλη νίκη που πλέον "αγκάλιασε" τον τίτλο του πρωταθλητή του δεύτερου ομίλου της ΄Β ΕΣΚΑ.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μαγγωνάκης
Αίολος (Δημητρίου, Θεοφανίδης): Θεοχάρης 14, Χάλαρης 23, Σκούρας 3 (1), Αφαλίδης 6, Σωτηριάδης 7 (2), Γιοβάς 7 (1), Μαμουνής 11 (3), Σπυριδάκης 10 (1), Τσεβρενίδης, Γιαννιώτης, Χίνης.
Ραφήνα (Γιαννακόπουλος, Στεφανόπουλος): Προκόπης 8 (1), Παπαδρόσος 6, Ροδάκης 2, Συγγούνας 14 (1), Βαμβακάς 2, Σαρακασίδης 14, Υφαντής 2, Παυλίδης 10, Αργυρόπουλος, Κουμάτσης, Χατζής, Δεληγιάννης.