Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2015

Νίκη του Κρόνου στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου επι του δυνατού Δούκα με 74-72

Ο Κρόνος νίκησε σήμερα τον δυνατό Δούκα που  αγωνίζεται στην Α2 κατηγορία με 74-72 και έτσι έδειξε για άλλη μια φορά ότι  θα έχει μεγάλες επιδιώξεις στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής που θα αγωνιστεί.

Ο Κρόνος από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έπαιξε καλό μπάσκετ και γρήγορα πήρε το προβάδισμα επί του αντιπάλου του με 13-0 στο
 5' και 53''.

Στην συνέχεια η απόδοσή του παρέμεινε σταθερή μπαίνοντας στα αποδυτήρια  με το 46-32 υπέρ του.
Ο Κρόνος είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και ήταν αρκετά εύστοχος στα σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλός του έχοντας δύναμη μέσα στην ρακέτα με τους καλούς ψηλούς που διέθετε κατάφερε στο τρίτο δεκάλεπτο να μειώσει σε
61-51(εκμεταλλεύτηκε την απουσία του ψηλού του Κρόνου Τάσου Χαλβατζή ήταν τραυματίας και δεν συμμετείχε στον σημερινό αγώνα)

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Δούκας πίεσε ακόμη περισσότερο με αποτέλεσμα να καταφέρει λίγο πριν την λήξη(1' 34'') να ισοφαρίσει στο σκορ σε 72-72 αλλά  ο Κρόνος εκμεταλλεύτηκε την τελευταία επίθεση και πέτυχε το τελικό 74-72.