Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015

Α' Νεανίδων:Nίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου με 50-49 επι του Ολυμπιακού.

2η νίκη μετά από ένα φινάλε έντασης, καθώς η εξέδρα μας ήταν κάπως περισσότερο θερμή απ΄ ότι συνήθως, στις διαμαρτυρίες της προς τους διαιτητές.
Η ομάδα μας είχε στο μεγαλύτερο διάστημα την πρωτοπορία. Ο Ολυμπιακός αντέδρασε στην 3η περίοδο και προσπέρασε. Οι δύο ομάδες συνέχισαν με εναλλασσόμενη πρωτοπορία στο τελευταίο δεκάλεπτο τελικώς ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 46-49 στο μισό λεπτό. Η ομάδα μας επιχείρησε άστοχο τρίποντο από τη γωνία, αλλά ο Ολυμπιακός έχασε αμέσως τη μπάλα, και με νέο τρίποντο η ομάδα μας ισοφάρισε 6 δεύτερα πριν τη λήξη.

Ο Ολυμπιακός κέρδισε βολές μετά από επιθετικό ριμπάουντ, αλλά αστόχησε και στις δύο πετώντας την ευκαιρία. Και ενώ πηγαίναμε μάλλον σε παράταση μετά το ριμπάουντ που πήραμε από τη 2η άστοχη βολή του Ολυμπιακού, στην κίνηση  μας προς το αντίπαλο καλάθι κερδίσαμε φάουλ ενώ απέμεναν 0,8’’.  Με μια εύστοχη βολή γράφτηκε το τελικό σκορ, ενώ ο Ολυμπιακός δοκίμασε ένα άστοχο σουτ στον ελάχιστο υπολειπόμενο χρόνο.

.ο8η/ 18 αγ. 1Ος Νεανίδ.  <> Τετ 02.12.2015 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου,  ώρα 21.45  (Διαιτ. :  Κονταράτος ,  Καλαντζής )
Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  50-49 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  ( Δεκ. 10-08 , 21-15 , 28-32 , 50-49 )
Α.Ο.Ε.Μ.  ( Παπαναστασίου ): Ρεπούση 6 ,  Ορφανού (c13 (1), Προέδρου 21(1), Καραπάτα  ,  Καραπατάκη 2 ,  Ρούτση  , Κούτρα 6 (1),  Σακοράφα ,  Μαλλιαρού Ν. 2 , ( δεν έπαιξαν : Δάντου ,  Ροδιτάκη , Τζιούτζιου  )  .
Ο.Σ.Φ.Π.  (Καπουσούζη) :  Συγγρού 2 , Κρινά 8 , Χριστοφή 11 , Παπαδοπούλου 12 (2), Συμεώνογλου 2 , Αθανασίου , Λεμπέση 3 (1),  Βόπη (c8 , Γεωργακοπούλου 3 , Γιαννέλη , Χρυσανθάκη , ( δεν έπαιξε : Καλογερια  )  .