Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

A EΣΚΑΝΑ Ανδρών:Aσχημη εντός έδρας ήττα της Ελευθερίας Μοσχάτου απο τον Ερμή Περάματος με 65-68.

Σε ένα κρίσιμο αγώνα  που και οι δύο αντίπαλοι ήθελαν την νίκη σήμερα στο κλειστό της Μιαούλη είδαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες.

Η Ελευθερία Μοσχάτου ξεκίνησε αρκετά καλά όπου προηγήθηκε με 5-4,11-7 και τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ υπέρ της με 21-17.
Στην συνέχεια έπαιξε ακόμη καλύτερα και προηγήθηκε δύο φορές με διαφορά οκτώ πόντων(29-21και 31-23).Ο αντίπαλος ομως έπειτα αντέδρασε και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το 38-37 εις βάρος του.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, πότε η μία μπροστά στο σκορ και πότε η άλλη, κάνοντας ακόμη ποιο συναρπαστικότερο τον αγώνα όπου  τελείωσε  με
 55-56 υπέρ του Ερμή Περάματος.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι ομάδες τα έδωσαν όλα για την νίκη  τελικά ο Ερμής Περάματος που  έδειξε ότι την ήθελε περισσότερο   εκμεταλλευόμενος τα λάθη και  την μεγάλη αστοχία των παικτών της Ελευθερίας Μοσχάτου ειδικά στα τρίποντα κατάφερε να κερδίσει με 65-68,(πήρε  σε περίπτωση ισοβαθμίας και την  διαφορά των δύο πόντων του πρώτου αγώνα στο Πέραμα).

Οι διαιτητές  Σκούτας και Ραχιώτης ήταν καλοί στο σημερινό αγώνα (το μόνο λάθος ήταν η φάση 3΄ λεπτά πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου όπου ένα καλάθι φάουλ του  Ζαρκαδούλα δόθηκε προς έκπληξη της  γηπέδου βήματα).

Α.Ο.Ε.Μοσχάτου . (Κλιγκόπουλος) : Ζαρκαδούλας 6 ,  Τσατσάνης ,  Παυλιάς 6 ,   Δέλλιος 12 (2),  Πέττας  26 (1),  Τζαφέρης © 3 ,  Κόλλιας 5 ,  Πέτσης 4 , Γιαννόπουλος 3  , ( δεν έπαιξαν : Mαυρίδης ,  Τσαραπατσάνης ,  Γεωργίου )  .

Ερμής Περάματος ( Μανδραγός ,  Πολίτης ) :  Πέππας 6 , Aρώνης 8 ,  Σωτηρίου © 4 ,  Γουρνας 5 , Tζίμης 18 (3),   Kαίρης 7 (1), Iωάννου 2  ,  Πετράκος 11 , Pαδίτσας 7 , ( δεν έπαιξαν :  Πουλημενέας , Παπούλης ,  Καραμαλέγκος )

Aποτελέσματα ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 68 -60
 EΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 70 -64(B ΠΑΡΑΤ.) 52-52(ΚΑΝ. ΑΓ.) 59-59(Α΄ ΠΑΡ)
 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ 65- 68