Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Νίκη στο Τάι-μπρέικ (tie-break) για τον Αίολο Ταύρου με 3-2 σετ επι του ΑΣ Φοίνιξ.

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα,ο Αίολος Ταύρου μας κέρδισε την αντίστοιχη του Φοίνικα με σκορ 3-2.
Ο αγώνας είχε από όλα. Ένταση, πάθος, εναλλαγές του σκορ, πολύ καλές φάσεις και από τις δύο πλευρές.
Σε έναν αγώνα διάρκειας πάνω από δύο ώρες, που το συνολικό σκορ πόντων είναι ισόπαλο 101-101 το τελικό σκορ δείχνει τη συνολική εικόνα του αγώνα.

Η ομάδα Αίολου Ταύρου καλύτερη στις λεπτομέρειες και πιο ψύχραιμη στα κρίσιμα σημεία του αγώνα  κατάφερε και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-2 σε 3-2 με τα σετ να τελειώνουν 25-17, 21-25, 14-25, 26-24 και 15-10.

Να ευχηθούμε περαστικά στην αθλήτρια  Μόκα Μαριάννα και γρήγορη επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους.

Καλή η διαιτησία των κκ. Πάτση και Πατεράκη

Αίολος Ταύρος (Δημητρακάκος): Χατζηγιαννίσογλου Ι., Κολοβού Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ρούσσου Ε., Ζίγκιρη Ν., Αναστασοπούλου Κ., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Μόκα Μ., Φραγκούλη Μ., Κρασσά Γ., Διονυσοπούλου Ο.

Α.Φ.Μ.Σ. Φοίνιξ (Μπαμπούνης): Κορδά Κ., Βλασοπούλου Μ., Μπαλή Π., Λαμπροπούλου Σ., Βυθούλκα Ε., Φώτη Α., Καλπαδάκη Σ., Μπάντζου Ε., Καρπαθάκη Α., Βελιανίτη Ε.