Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

'Γ Εθνική:Λευκή ισοπαλία(0-0) ανάμεσα στον Φωστήρα και τον Τσικλητήρα.

Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή Βλαντή, ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΉΡΑΣ 0-0 τελικό αποτέλεσμα!
 94' Απευθείας φάουλ του Δωροβίνη, ο Παλιγγίνης με νέα εντυπωσιακή επέμβαση κρατάει το μηδέν και πιθανότατα το βαθμό για την ομάδα της Πύλου
 92' Ο Ζαγοριανός χάνει την ευκαιρία του αγώνα πλασάροντας αδύναμα από κοντά πάνω στον Παλιγγίνη που βρισκόταν ξανά στη σωστή θέση και μπλόκαρε
 90' Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό εδώ στον Ταύρο, το 0-0 παραμένει με τον Μπίζο να καθαρίζει στα τελευταία λεπτά κάθε σέντρα που επιχειρούν οι γηπεδούχοι προς την εστία του Τσικλητήρα
 82' Ο Κουτσούμπας παίρνει τη θέση του Κουντουρά, δεύτερη αλλαγή για το Φωστήρα που δεν βρίσκει τρόπο να διασπάσει τη συμπαγή άμυνα του Τσικλητήρα
 80' Σέντρα του Κερμενίδη ο προωθημένος Μπίζος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της περιοχής αλλά δεν κατόρθωσε να βρει το στόχο χάνοντας σπουδαία ευκαιρία
 76' Ο Δωροβίνης σούταρε με το αριστερόμ από καλή θέση αλλά ο Παλιγγίνης έπεσε και μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία
 75' Δεύτερη αλλαγή για το μεσσηνιακό σύλλογο, στη θέση του Μικελάτου ο Σβίγγος
 70' Καλή στιγμή για τον Τσικλητήρα, με τον Πήλο να μην καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά μετά από φάουλ του Τσάτσου και τους Μεσσήνιους στις εξέδρες να ξεσηκώνονται φωνάζοντας ρυθμικά "Τσικλητήρας - Τσικλητήρας"
 68' Πιο πιεστικός ο Φωστήρας στο δεύτερο ημίχρονο αλλά οι βαθιές μπαλιές που συνήθως επιχειρούν οι παίκτες του αναχαιτίζονται εύκολα από τους αμυντικούς του Τσικλητήρα.
 64' Πρώτη αλλαγή για τον Τσικλητήρα, ο Αγοραστός μπαίνει στον αγώνα αντί του Ρούσση που τραυματίστηκε
 57' Κεφαλιά του Παραρά μετά από κόρνερ του Δωροβίνη η  μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. Δευτερόλεπτα νωρίτερα Γραμματικόπουλος και Μικελάτος είχαν πάρει κίτρινη κλάρτα στην ίδια φάση
 50' Συμπληρώθηκαν 5' παιχνιδιού στο δεύτερο μέρος, τίποτα το αξιοσημείωτο. Μόνο μία αλλαγή μέχρι τώρα, ο Σκάρος έχει πάρει τη θέση του Κοτίτσα που τραυματίστηκε και αποχώρησε στο 14'
 Τέλος ημιχρόνου χωρίς γκολ εδώ στον Ταύρομε κορυφαία φάση του αγώνα το τρομερό σουτ του Δωροβίνη λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους που βρήκε σε ετοιμότητα τον γκολκίπερ του Τσικλητήρα ο οποίος αντέδρασε εντυπωσιακά κρατώντας το μηδέν
 44' Εκπληκτική απόκρουση του Παλιγγίνη σε κόρνερ σε σουτ - κεραυρνό πουν επιχείρησε ο Δωροβίνης από το ύψος της περιοχής
36' Πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι με τον Μικελάτο να σουτάρει με το αριστερό από πλάγια θέση αλλά ο Κουρελίνης μπλόκαρε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα στην κλειστή γωνία
 35' Περίπου 500 οι υποστηρικτές του Φωστήρα που παραμένει μέχρι και σήμερα ιδιαίτερα δημοφιλής στον Ταύρο με τον κόσμο να τον στηρίζει σε κάθε παιχνίδι

32' Ο σύλλογος της Πύλου έχει τη συμπαράσταση 50 περίπου Μεσσήνιων φιλάθλων που βρίσκονται στις εξέδρες του "Στέλιος Γιαλαμπίδης". Χω ρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής, με την ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη να έχει μπλοκάρει το "Φονέα των γιγάντων"
 30' Κουρελίνης, Κουντουράς, Κόπελας, Παραράς, Πέττας, Κοτίτσας, Ντάφλας, Ζαγοριανός, Λέσι, Δωροβίνης και ο Μεσσήνιος Μάριος Μπιτσάνης είναι οι 11 για το γηπεδούχο Φωστήρα
 21' Πρώτη κάρτα στο ματς στο Νίκο Κερμενίδη, ο οποίος μάλιστα σήμερα έχει και τα γενέθλιά του
 15' Παλλιγίνης, Κυριαζόπουλος, Μπίζος, Καραμπάς, Ρούσης, Χοτζάι, Πήλος, Τσάτσος, Γραμματικόπουλος, Μικελάτος, Κερμενίδης αποτελούν την ενδεκάδα του Τσικλητήρα.
 13' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για το Φωστήρα με τον Παλιγγίνη να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Μάριου Μπιτσάνη μέσα από την περιοχή.