Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2016

Α'ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων: Eύκολη επικράτηση του Πανιωνίου επι του Ολυμπιακού με 54-64 .Συνεχίζει αήττητος ο Πρωτέας Βούλας που νίκησε τον Α Ο Βάρης "ο Ανάργυρους" με 52-61 ....Αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής-Βαθμολογία.

Eύκολη επικράτηση του Πανιωνίου επί του Ολυμπιακού με 54-64 μέσα στο ΣΕΦ όπου στο τρίτο δεκάλεπτο (2'20 πριν το τέλος του ) πέτυχε douple  skor 26-52 ,στην συνέχεια χαλάρωσε και ο Ολυμπιακός σημείωσε   στο τέταρτο δεκάλεπτο σκορ 26-10 αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι το ιδιαίτερο και ηττήθηκε από έναν καλύτερο αντίπαλο.
O Kωσταντίνος Τάτσης ήταν από τους διακριθέντες  παίκτες της ομάδας του Πανιωνίου.

Συνεχίζει αήττητος ο Πρωτέας Βούλας για δεκατρία παιχνίδια που νίκησε  τον Α Ο Βάρης "ο Ανάργυρους" με 52-61

Νίκη του Κρόνου Αγίου Δημητρίου εκτός έδρας επι του ουραγού Πανελευσινιακού με 41-56 και

Νίκη και του Παλαιού Φαλήρου επι της Ηλεκτρούπολης με 59-40(29-21 το ημίχρονο)