Τετάρτη 24 Μαΐου 2017

Ανοδος του Φάρου Κερατσινίου στην Α1 Κατηγορία Ανδρών.

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον αμείωτο έως το τελευταίο λεπτό ο Φάρος μας πήρε τη νίκη επί του Ηρακλή με σκορ 86-75 και ταυτόχρονα την άνοδο στην Α1 κατηγορία.

Στα πρώτα λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου ο Φάρος μας ήταν πίσω στο σκορ όμως αντέδρασε και πέρασε μπροστά με 26-24. Το δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με 32-30.
Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι δεν το…έβαζαν κάτω ισοφαρίζοντας αρχικά σε 35-35. Με τρίποντο του Κακαρούδη περάσαμε μπροστά στο 13’30».
Και λίγο αργότερα στο 16’00 προηγηθήκαμε με οκτώ (45-37). Με ένα σερί 8-0 ο Ηρακλής έφερε το ματς και πάλι στα ίσια(45-45) 1’22 πριν το τέλος του ημιχρόνου. Το ημίχρονο βρήκε μπροστά το Φάρο μας με έναν πόντο(50-49).
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ χωρίς βέβαια να πάίρνει κάποια διαφορά ασφαλείας. Έτσι η τρίτη περίοδος βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με τρεις πόντους(67-64).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φάρος μας ήταν συνεχώς μπροστά χωρίς οι φιλοξενούμενοι να τα παρατάνε σε κανένα σημείο. Οι παίκτες μας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση και πήραν μια σπουδαία νίκη γράφωντας και πάλι ιστορία…
Δεκάλεπτα: 32-30, 50-49, 67-64, 86-75
Φάρος Κερατσινίου(Συμεωνίδης): Σκορδίλης 17 (11 ριμπ), Βασιλόπουλος 9(1), Καράμπουλας 5(1), Μπατής 3(1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 11(2), Κακαρούδης 10(3), Δημάκος 26(5), Κατούφας 5(1).
Ηρακλής(Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13(1), Γιαννακίδης, Ονάσογλου 4, Δέσπος, Χρυσόπουλος 6(2), Γκαγκαλούδης 16(3), Ρουτκάουσκας 22, Χείλαρης 7(2), Καλαϊτζίδης 7(1).

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Featured Post

Το πρόγραμμα των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών (Α΄ φάση, 3η αγωνιστική)

Για το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών (Α΄ φάση, 3 η   αγωνιστική) θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες: 20/09/2020         Υμηττού (ΠΥΡΚΑΛ) 17.00 ΑΟ Α...