Σάββατο 13 Μαΐου 2017

Πρωταθλητής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ Kορασίδων αναδείχθηκε ο Φάρος Κερατσινίου που επικράτησε του Πρωτέα Βούλας εκτός έδρας με 42-63 στον δεύτερο τελικό.

Πολύ καλός και στον δεύτερο τελικό παρουσιάστηκε ο Φάρος Κερατσινίου οπου κατάφερε και πήρε την νίκη και σε αυτόν τον αγώνα με 42-63 (απο τον καλό αντιπαλό του πρωτέα Βούλας) και έτσι στέφτηκε πρωταθλητής Κορασίδων για αυτή την χρονιά στο πρωτάθλημα της Ά ΕΣΚΑΝΑ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:16-16,26-28,28-44,42-63

Διαιτητές: Τζίμης , Παπαγεωργίου , Χρόνης

Πρωτέας  Βούλας. (Κότσιφα): Συγγρού 6(1), Καβούνη , Μπουντούρη 2, Μανουσέλη 6(2) , Αναστασοπούλου 17(4), Μωραίτη Γ. 6(2) , Κεκλίκογλου , Φλόκα , Ανδρικοπούλου 2, Λυμπέρη 1, Μωραίτη Λ., Καλογερία 2 .

Φάρος  Κερατσινίου.(Λειβάδης, Κοιλάκου): Παπαδοπούλου , Καρακασίδου 23(1), Κιαουλιά Μαλ. 2, Καραπατάκη 7(1), Κιαουλιά Μαρ. 2, Καλαφάτη , Κοντραφούρη 8(1), Παπαμιχαήλ , Διακάκη , Τζιλιάνου  Χατζηλεοντή 20(1),Μπαϊμπάκη .

Mε τον πρωταθλητή Φάρο Κερατσινίου αγωνίστηκε και η ταλαντούχα Μοσχατιώτισσα "play-maker" Zετα Καραπατάκη