Παρασκευή 5 Μαΐου 2017

'Α ΕΣΚΑΝΑ "Play out": Εσπασε την εδρα της ΑΕΣΕΛ το εκπληκτικό Πέραμα οπου την νίκησε με 58-71 και πέρασε στον επόμενο γύρο με (3-1 νίκες)

Το εκπληκτικό Πέραμα που κατάφερε ενώ το σκόρ ήταν στο ημίχρονο 30-31 να μην πετύχει ο αντιπαλός του στο τρίτο δεκάλεπτο για οκτώ λεπτά καλάθι και να διαμορφώσει το σκόρ σε 30-51Επειτα κάνοντας καλή συντήρηση πήρε μία πολύ σπουδαία νίκη ΄με 58-71 και έτσι με 3-1 σε νίκες πέρασε στον επόμενο γύρο των  "Play out"της Ά ΕΣΚΑΝΑ όπου θα αντιμετωπίσει την νικήτρια ομάδα του πέμπτου αγώνα ανάμεσα στην ΑΕ Καλλιθέας και Ελευθερία Μοσχάτου(2-2 σε νίκες)

Στο σημερινό αγώνα η ανώτερη ΑΕ Καλλιθέα νίκησε  την Ελευθερία με 50-69

Oι ενδιαφέρουσες δηλώσεις του Ιμπραημάκη μετά τον νικηφόρο αγώνα της ομάδας του (Πέραμα)με 58-71 επι της ΑΕΣΕΛ για τα play out της A EΣΚΑΝΑ....τελευταία λεπτά του αγώνα.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΕΡΑΜΑ 58-71 (1-3)
Διαιτητές : Μηλαπίδης Αντωνιάδης Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 16-19, 30-31, 37-51, 58-71
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης Μαγγιώρος):  Καρασούλος 3, Παπαγεωργίου 7 , Μουζακιώτης 6 , Σουργιάς 2 Λοίζίδης 11 Γουρδομιχάλης 3 Γκιουρτζίδης 10 Μαρόπουλος 13 Φιλιππάκος , Γρυπιώτης 3
ΠΕΡΑΜΑ (Ιμπραημάκης Πασσαγιάννης) :Πέππας 1 Μπαμπούνης 3,  Κουμπούρας 9,  Σωτηρίου 5 Ζάχαρης 4, Καίρης 10 Αρώνης 12 Τράμπαρης 18 Κερασίδης , Σαγρής 9