Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Χωρις΅να είναι καλύτερος ο Αετός Κορυδαλλού νίκησε στο ντέρμπι την ΑΕ Μοσχάτου με 3-1.(Δείτε ΚΑΡΕ-ΚΑΡΕ το πρώτο γκόλ του Αετού Κορυδαλλού

Σε έναν αγώνα που ξεκίνησε χωρίς μεγάλο πάθος και από τις δύο ομάδες αλλά η συνέχεια ήταν διαφορετική .Ο Αετός Κορυδαλλού προηγήθηκε στο 28’ με 1-0  κατά την γνώμη μας μάλλον (από θέση οφσάιντ του επιθετικού της ) έτσι μπόρεσε  να πάρει την θετική ψυχολογία που του έλλειπε ως εκείνη την στιγμή και εκμεταλλευόμενος μια στιγμή αδράνεια του Μοσχάτου στο 40’ με τον Χατζάκη διαμόρφωσε  το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας βρήκε το σθένος να αντιδράσει και με το Σούφλα στο 56’ πέτυχε το 2-1 και στην συνέχεια προσπάθησε για την
 ισοφάριση ,που ενώ είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να το πετύχει δεν το κατάφερε .ο Αετός κορυδαλλού λίγο πριν την λήξη πέτυχε το τελικό 3-1.

Οι διαιτητές του αγώνα ήταν πολύ μέτριοι  στο σημερινό τους έργο.

Αετός Kορυδαλλού: Δρίβας, Σταύρου ( 83’ λ.τρ. Παναγιωτίδης) , Ξενιτόπουλος, Μηλιώνης, Κουτσομύτης, Σιδηρόπουλος, Παπαθανασίου( 63’λ.τρ. Ουκόνου) , Μάναλης, Μπερίσα, Χατζάκης( 90’ Αναγνωστάκης), Φλέγκας( 92’ Τσιμιλιώτης)
ΑΕ Μοσχάτου: Παπαδόπουλος, Γκορόγιας, Σκορδίλης, Σουλάη, Καραπιπέρης,  Μπούγιας  ( 74’ λ.τρ. Μουρελάτος), Φιαμέγκος, Σούφλας, Μπόλης, Μπαμίχα, Κάραβος( 63’ Μπαχά).

Karlos Vogiatzis
Μετά το σημερινό και πολυ άτυχο αποτέλεσμα της αγαπημένης ομάδας....
ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΎ-ΑΕ ΜΟΣΧΆΤΟΥ 3-1
Ένα σκορ που πραγματικά δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.
Όχι γιατί είμαστε τόσο ανώτεροι των αντιπάλων μας , ούτε γιατίας έφταιγε , κάποιος εξωγενής παράγοντας.
Ξεκινησαμε ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού ,στα πρωτα 25 με 30 λεπτά.
Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις.
Μια επικίνδυνη χαμηλή σεντρα απο τον Αετό ,που δεν βρήκε στόχο ,ενα καλο σουτ απο την ΑΕΜ ,που αποκρούει με δυσκολία ο αντίπαλος γκολκίπερ.
Και μετά μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία απο την ομάδα μας.
Δυο λεπτά αργότερα δεχθήκαμε το πρώτο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα.
Απο την κακή μας ψυχολογία και από μια πολύ καλη σέντρα και καρφωτη κεφάλια ,δεχθηκαμε σχετικά γρήγορα και το 2ο γκολ.
Όμως για την ομάδα μας ,που μπήκε με περίσσιο πάθος στο 2ο ημίχρονο και στο 50' περίπου λεπτό , σημείωσε ενα ομορφο γκολ με τον Αλ. Σουφλα και μετά απο τρία λεπτά και μια πολυ καλή,ευκαιρία για την ισοφάριση.
Απο εκεί και πέρα ,μόνο ποδόσφαιρο δεν είδαμε ,οι αντίπαλοι ήταν διαρκώς στο έδαφος τραυματισμένοι...!
Η ομάδα προσπάθησε και πάλεψε για την ισοφάριση και την νικη , αλλα οι συνεχείς διακοπές του ρυθμου δεν μας το επέτρεψαν.
Στο 90' λεπτό σε μία κόντρα επίθεση ,δεχθήκαμε και 3ο γκολ.
Η ΑΕΜ δεν υστέρησε στο σύνολο τού αγώνα ,που ήταν και ελαφρώς καλύτερη , από τον αντίπαλό της.
Δυστυχώς τα ντέρμπι κρίνονται στις ,λεπτομέρειες και αυτές μάς έλειψαν.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ , ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΉ.

ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο18/11/1715:15ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟΥ Ε., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)3-0
2.ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗΝΙΚΑΙΑΣΚυριακή19/11/1711:00ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΚΑΡΦΗΣ Δ. (Παρατηρητής: ΠΑΡΑΚΟΙΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)Αναβλήθηκε
3.ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Κυριακή19/11/1712:15ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΜΟΥΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Ι., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ. (Παρατηρητής: ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)0-0
4.ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΜΦΙΑΛΗΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚυριακή19/11/1712:30ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)1-3
5.ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ - ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ»Κυριακή19/11/1715:00ΜΗΤΣΗ Ε., ΜΠΕΣΙΡΗΣ Δ., ΖΕΡΒΑΣ Ν. (Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)0-1
6.ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΚυριακή19/11/1715:00ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι., ΤΖΙΛΙΡΗΣ Δ., ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α. (Παρατηρητής: ΤΣΕΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ)0-2
7.ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥΚυριακή19/11/1715:15ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ. (Παρατηρητής: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)3-1