Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΕΣΚΑΝΑ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΕΣΚΑΝΑ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων

Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2017

A' EΣΚΑΝΑ Ανδρών: Nίκη και στην πρεμιέρα του 2ου γύρου για τον Εσπερο Καλλιθέας που επιβλήθηκε στο τοπικό ντέρμπι της ΑΕ Καλλιθέας με 44-79... Μάχη για την 2η θέση όπου Το Πέρα νίκησε την ΝΕ Μεγαρίδας με 81-47 και οι Τράχωνες εκτός έδρας την Δραπετσώνα με 52-65 . ..Αποτελέσματα και βαθμολογία της 14ης αγωνιστικής.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται ο Έσπερος Καλλιθέας όπου στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ά EΣΚΑΝΑ Ανδρών(πρεμιέρα του 2ου γύρου ) συνέτριψε την συμπολίτισσα ΑΕ Καλλιθέας με 44-79 ,πριν λίγες μέρες είχε νικήσει και τον Ίκαρο Καλλιθέας με 70-52 για τον θεσμό του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα του  Μάντζαρη δείχνει πλέον οτι είναι το πρώτο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης  θέση της βαθμολογίας. 

Μάχη για την 2η θέση όπου Το Πέρα νίκησε την ΝΕ Μεγαρίδας με 81-47 και οι Τράχωνες  εκτός έδρας  την Δραπετσώνα με 52-65 .Στο κλειστό του Βυζαντινού το φορμαρισμένο Πέρα έπαιξε πολύ καλά και νίκησε την ΝΕ Μεγαρίδας που είχε να χάσει 6 αγωνιστικές και πλέον πάει με πολλές αξιώσεις την επόμενη αγωνιστική να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Έσπερο στην Καλλιθέα.

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν και Τράχωνες που νίκησαν εκτός έδρας την δυνατή Δραπετσώνα και πλέον διεκδικούν μια θέση για τα "play off"
Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τον Άλιμο στο γηπεδό του που ηττήθηκε δύσκολα από τον μαχητικό Μύλωνα με 61-62.

Αγώνα με πολλές συγκινήσεις είχαμε στο γήπεδο του Σαλπέα όπου Πειραϊκός και Ελευθερία Μοσχάτου ήθελαν την νίκη και κανένας δεν το έβαλε κάτω όπου φτάσαμε στην παράταση για να βγεί ο νικητής(κ.α 58-58). ο Πειραϊκός πήρε τον αγώνα  με 71-68. 

Μεγάλη έκπληξη στο Πέραμα όπου η ΑΕΣ Ελληνικού πήρε μεγάλη νίκη με 48-62 και έτσι έπιασε στην βαθμολογία την Ελευθερία Μοσχάτου και τον Ερμή Περάματος με 17 βαθμούς.


Νίκη του Παλαιού Φαλήρου επι του ουραγού Φοίνικα Πειραιά με 72-66






ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΜΙΛΩΝΑΣ 61-62
Διαιτητές : Παυλόπουλος Κονταράτος,  Τηγάνης  Γεωργ
Δεκάλεπτα : 12-20 25-31, 46-42, 61-62
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου , Ζάνος):  Παπάζογλου 12,  Κοκαλιάς 6,  Φωσσές , Μουζάκης 2, Χολέβας 11(1) , Παπαζαφειρόπουλος 2,  Κανταράκιας 17,  Καψαρίδης 11
ΜΙΛΩΝΑΣ (Μπαστούνης): Καρακώστας 12, Σουληνάρης 17 Βαρυπάτης 2, Μητρόπουλος 14(2) Λάμπρου 2, Παπανικολόπουλος 4 Σπέντζος 8(1) Χαϊδάς 3(1)


ΠΕΡΑ- ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 81-47
Διαιτητές : Καλδίρης Σπυρόπουλος Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 16-08 33-21, 50-39, 81-47
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας, Φέρτης) Βαρδάλος 10(2) , Χιόλος 3, Μπουλούκος 3(1) Θεολογίτης 9(1) , Ζέγγος 12(1) Βαμβακάρης 10 , Φωτόπουλος 16 , Χάλαρης 8(2) Πιτούλης 6(1) Πεγιάνοβιτς , Σωτηράκης 4, Βουρδέλης


ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος , Υφαντής) : Τουμπανιάρης 2, Κοντόπουλος 7(1) , Αβραμίδης , Μαρούγκας 18(1) Ντινόπουλος 18(2) Δημάκος 2, Γιατράκος 2, Καράμπελας 1, Αθανασόπουλος 7(1) , Μπίμπας
 
 
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ 52-65
Διαιτητές : Ραχιώτης Μαγγουνής Τσολάκος
Δεκάλεπτα : 05-15, 23-33, 33-46, 52-65
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης Παππάς) Τατσίδης , Αρμανίδης 4, Σίνος ,Καρελάς 8(2), Μούστα 9 , Χεργκελετζής 145 Κατσιούρης 15(1) Πεζιρκιανίδης 2 Τσουκάτος Ραλλάκης , Χαραλαμπόπουλος , Βλάμης


ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Φώσκολος , Φαραώ ): Ραζής 10 , Βαμβακάς 14(2) Πλατής 7(1) , Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος 6 Καπέτσης 2, Καδδάς 13, Ξυνογαλάς 7(1) Αυλόγητος , Τζουανόπουλος , Δρόσος 6(2) , Καρύκας 

Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 72-66 
Διαιτητές : Φασόλης , Αντωνίου Τσούσης
Δεκάλεπτα : 19-11, 31-38 , 47-45, 72-66
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας Κωστολιάς) Αλεξανδράκης 10(2) , Γεωργιάδης 4(1) , Διζές , Λουκάκης 25, Σωτηρόπουλος 4, Τσιφτσής 8 , Παντελής 6(2) Πετράκος 8 Αγαπητίδης 1, Περαντωνάκης 6 Ρήγος 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πιστιόλης Παπακωνσταντίνου) Ευσταθίου 2, Πιστιόλης 20(2) Μαρκόπουλος 3(1) Μανιατόπουλος , Μπαλοπίτας , Χριστόπουλος 12(2) Ταχινάκος 1 Τζώρτζης 5(1) Μουστάκας 23(7) 

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 44-79 

ΠΕΡΑΜΑ- ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 48-62 


ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 71-68 ΠΑΡ. 

Διαιτητές : Λαζαρίδης, Λυρας, Κουλης
Δεκάλεπτα : 17-15, 31-37, 45-41, 58-58, 71-68
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  (Ποτόσογλου Ν, Ποτόσογλου Μ):Δημητρόπουλος 2, , Ασημακόπουλος 3, Καλής 8, Δεβεζόγλου 12 (2), Χριστόδουλος 27, Πρινέας 9, , Μοσχολιός, Λέσι 3, Βούτας 7 (1)


ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ (Κουτσούρης, Παρασίδης):Παπατρέχας 4 (1), Ζαρκαδούλας 1, Παυλιάς 13 (2), Δέλλιος 11 (2), Πέττας 13 (2), , Στουραίτης 12 (2), , Δαουτάκος 14 (2), Νικολαίδης, Ιγιάμου




Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2017

A' EΣΚΑΝΑ Ανδρών:Πρεμιέρα 2ου γύρου..Ο πρωτοπόρος Εσπερος Καλλιθέας αντιμετωπίζει εκτός έδρας στο τοπικό ντέρπι την ΑΕ Καλλιθέας..Ντέρμπι θα έχουμε ανάμεσα στο Πέρα και την ΝΕ Μεγαρίδας.


Στην πρεμιέρα του  2ου γύρου του πρωταθλήματος της Ά ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών ο πρωτοπόρος Έσπερος Καλλιθέας αντιμετωπίζει εκτός έδρας στο "τοπικό ντέρμπι" την ΑΕ Καλλιθέας και θα προσπαθήσει για την νίκη ώστε να κρατήσει το αήττητο του που έχει για 13 αγωνιστικές. Η ΑΕ Καλλιθέας θέλει και αυτή νίκη ώστε να μην απολέσει και άλλους βαθμούς για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα μέσα στην έδρα της(ηττήθηκε από ΝΕ Μεγαρίδας με 60-61) 
Ντέρμπι θα έχουμε και στο γήπεδο του Βυζαντινού όπου οι δεύτεροι στην βαθμολογία Πέρα και ΝΕ Μεγαρίδας θα αναμετρηθούν μεταξύ τους και θα προσπαθήσουν και οι δύο ομάδες για την νίκη(Η ΝΕ Μεγαρίδας μετράει 6 συνεχόμενες νίκες στα 6 τελευταία παιχνίδια). 
Ενδιαφέρον αγώνας θα γίνει και στο κλειστό του Αλίμου ανάμεσα στην ΑΛΦΑ Αλίμου και στον Μίλωνα (ο ΑΛΦΑ Αλίμου θα προσπαθήσει για την νίκη ώστε να παραμείνει σε τροχιά των 'play off "αλλά και ο Μίλωνας δεν θέλει να ηττηθεί ώστε να απομακρυνθεί απο την γραμμή των ομάδων που θα παίξουν "play out"  
O Πειραϊκός θέλει νίκη στον αγώνα του με την Ελευθερία Μοσχάτου ώστε να βελτιώσει την βαθμολογική του θέση που τον έχουν φέρει τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα.Η Ελευθερία ελπίζει να αγωνιστεί καλά όπως στον Μίλωνα ώστε να πάρει την νίκη και να ανέβει περισσότερο στην βαθμολογία ώστε να αποφύγει τα "play out".
Ντέρμπι θα έχουμε ανάμεσα στην φορμαρισμένη Δραπετσώνα  (προέρχεται από  εκτός έδρας νίκη επί του ΑΛΦ Αλίμου) και της ομάδας των Τραχώνων που ελπίζει να κρατηθεί και αυτή σε τροχιά των "'play off" 
Ενδιαφέρον αγώνα θα έχουμε ο Πέραμα ανάμεσα στον γηπεδούχο Ερμή και την ΑΕΣ Ελληνικού.
Το Παλαιό Φάληρο αγωνίζεται με τον ουραγό Φοίνικα Πειραιά.

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ 
(KΛ. ΑΛΙΜΟΥ 20.15 )  ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΜΙΛΩΝΑΣ   ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΡ ΚΟΝΤΑΡΑΤΟΣ ΤΗΓΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ IATΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΡΓΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΟΒΗΛ 
(ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 22.15 )  Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   ΦΑΣΟΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΤΟΥΣΗΣ IATΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΖΕΡΙΤΗΣ Θ ΜΙΧΑΣ Α
(ΚΛ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 21.45) ΠΕΡΑΜΑ -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ   ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ  ΓΑΡΙΝΗ ΤΖΙΜΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΣΑΡΗ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΟΣ ΜΟΥΛΤΣΗ 
(ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 20.15 ) ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΚ  ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΡΤΗ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΛΕΣ 
(ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΑΚ 21.00)   ΠΕΡΑ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ   ΚΑΛΔΙΡΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΚΑΛΤΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ ΖΕΡΙΤΗΣ Α ΓΑΒΡΕΛΗΣ
(ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 21.45 )   ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΛΥΡΑΣ ΚΟΥΛΗΣ ΧΑΡ. ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΕΩΡΓΑΚΙΟΥ ΠΑΛΛΑΣ ΜΟΣΚΟΒΗΣ
(ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 21.00 )   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ -ΕΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ  ΡΑΧΙΩΤΗΣ ΜΑΓΚΟΥΝΗΣ ΤΣΟΛΑΚΟΣ IATΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ ΛΑΡΟΖΑ



Προκρίθηκε η Ευριάλη στούς "8" του Κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ που νίκησε την ΑΕ Καλλιθέας με 68-63...Τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης.

Διαιτητές : Τζίμης Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα : 18-12, 28-32, 48-40 68-63

Ευριάλη  Γλυφάδας (Τασιόπουλος , Φωτεινός): Σιγλέτος 2 , Κακαβάς Π. 25(5),  Κόκκινος 12 , Παρασκευόπουλος 3,  Δημητρίου 2, Κασπαριάν 17(1),  Μαγγανάς 6 , Αλεξιάς 1 , Τσίλαγας

ΑΕ Καλλιθέας (Ζαφειράκης):  Αριστοτέλους 19 , Ταχινάκος 5(1) , Πέτσας 13(1),  Μέλος 15(2) , Κίτσιος 6(1) Κάππης 5, Παπανίκος

Μετά την ολοκλήρωση της φάσης των 16 στο κύπελλο ανδρών να πως διαμορφώθηκε η προημιτελική φάση (αναλυτικά το πρόγραμμα ) 




22/02/17 19.30 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ     ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 
22/02/17 20.15 ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ     ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
23/02/17  21.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ    ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ -ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ
23/02/17 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΠΑΠΑΔ.     ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ -ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2017

Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών:Πολύ δύσκολα πέρασε η Ευριάλη απο την Γλυφάδα οπου την νίκησε με 70-71...Nίκη εκτός έδρας του Ερμή Πειραιά επι του Πανεαπολικού με 67-79...Δύσκολα επικράτησε ο Λεων Μοσχάτου της Προοδευτική με 53-50 .Αποτελέσματα και βαθμολογία της 14ης αγωνιστικής.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ανάμεσα στην  Γλυφάδα και την  Eυριάλη  όπου οι φιλοξενούμενοι ενώ έχαναν  7'  και 42'' πριν την λήξη με 63-55 κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 63-63,όμως  η Γλυφάδα μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα και πάλι σε 66-63          
2' και 40'' πριν το τέλος.Στην συνέχεια όμως η Ευριάλη βρήκε την δύναμη να κλείσει τους διαδρόμους της γηπεδούχου ομάδας και έτσι έκανε  την μεγάλη ανατροπή και να πήρε  την νίκη με 70-71.
Ο Ερμής Πειραιά κατάφερε και πήρε και αυτός το διπλό μέσα στην Νίκαια από τον Παννεαπολικό όπου επικράτησε με 67-79 και οι δύο πρωτοπόροι συνεχίζουν να βρίσκονται μαζί στην κορυφή της βαθμολογίας.
Πολύ καλό παιχνίδι έγινε  στην Γλυφάδα όπου τα Ταταύλα επικράτησαν στην δεύτερη παράταση της Τερψιθέας με 87-94(κ.α  69-69) (75-75 α' παρ) με τον Μοσχατιώτη Νίκο Κορωνιό σε πολύ καλή ημέρα να πετυχαίνει 28 (5)πόντους αλλά η ομάδα του να μην παίρνει την νίκη.
Συναρπαστικό αγώνα είχαμε και στο Μοσχάτο όπου Ο Λέων πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη παίζοντας εξαιρετικά στο τελευταίο δεκάλεπτο επί της Προοδευτικής με 53-50.
Στις νίκες επανήλθε η Δάφνη Αγ. Δημητρίου που επιβλήθηκε του ΑΟΝ Αργυρούπολης με 60-46 
Νίκες πέτυχαν εκτός έδρας η ΑΕ Νίκαιας και ο Αστέρας Αγ Δημητρίου επί της Ένωσης Νέας Περάμου και του Τελαμώνα αντίστοιχα.


14η αγωνιστική
1Ενωση Νέας Περάμου/Μεγάρων ΕΑ Νίκαιας6574
2Δάφνη Αγίου ΔημητρίουΑΟΝ Αργυρούπολης6046
3ΓλυφάδαΕυριάλη Γλυφάδας7071
4Λεων ΜοσχάτουΠροοδευτική5350
5Τερψιθέας ΓλυφάδαςΤαταύλα8794
6ΤελαμώναςΑστέρας Αγίου Δημητρίου6166
7ΠαννεαπολικόςΕρμής Πειραιά6779
Εskana.gr

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ –ΑΟΝΑ 60-46
Διαιτητές : Σέλληνας Πηλοϊδης
Δεκάλεπτα 17-11, 34-24, 48-32, 60-46
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Τάσος Ζάλιαρης): Γιαννακόπουλος 3, Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 15(1) Φλέγκας 3, Βασιλικός , Μαστρογιάννης 8(2) Ρουμάνι 14(3) Κουντούρης 1191) Πασσαρής , Φωτεινάκης 6(2) Καραμπίκας , Ελενίτσας

ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος ) : Ζευγ’ώλης Μαγγωνάκης 16 , Άμερσον 9(1) Αγγελόπουλος 9(2) Μανίκας 2, Θεοφανίδης , Λαγιόπουλος 1, Χατζηρόδος , Ραζής 2, Ζαντιώτης Ρετσίνας 3, Αρνόκουρος 4



ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ .ΤΑΤΑΥΛΑ 87-94
Διαιτητές Πόντας Τηγάνης Γ.
Δεκάλεπτα : 16-23, 41-40, 54-55, 69-69(καν. αγ.), 75-75(α΄παρ.)  87-94
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Λουλουδάκης Βλουτής) Δελής 13(1) , Κορωνιός 28(5) , νικολάκης , Παπαμιχαήλ 21(3) , Ζέρβας , Παπαδάκης 6 , Παπαγιαννόπουλος 3, Χριστοδουλόπουλος 6, Ανδριώτης , Χαλιμούρδας , Παπαθανάσης , Λουκάτος 10


ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς) Νικολόης 13(1) Παπαδόπουλος 32(8) , Μαράντης , Φλέλος , Κουρής 21(3) Κουζηνόγλου , Αβανίδης , Μαρκόπουλος 11, Παδούκας , Κάβουρας 12, Σιταράς 5, Λύρας 


ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 61-66
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Σταγιάνος
Δεκάλεπτα : 10-22, 27-36, 48-46, 61-66
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ(Πούτος): Τόμπρος  3, Μπούταλης , Στεφάνου  10(1), Φιλίππου  11(1), Μπουρβάνης  13, Αντωνίου 13(1), Καρατζόγλου 8(2), Ζέρβας 3(1), Αναγνωστόπουλος


ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κάσσης , Μαγγιώρος ) Δούβος 8(1), Φωστέρης  17(1), Αποστολάκης, Κασσάνος 2, Γρηγοράκος 9(1), Κουκουβάκης 5, Αδράμης , Ακρίβος  18(4), Ζάβρας 7(1) 

EN. N. ΠΕΡΑΜΟΥ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 65-74
Διαιτητές : Γαρίνη , Τσαλίκης
Δεκάλεπτα : 14-15, 32-40, 51-55, 65-74
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δρουμπούκης): Προσελέντης 5(1), Καραίσκος 7, Νικολούσιος 11(1), Τσέλιος 6(2), Μουστάκας 7(1), Χαραλαμπίδης 2, Σαμπλί , Μελισσάς, Παπάνογλου 27(2), Τηγάνης,  Τόμπρος


ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Λαμπαδάριος) :Λιθόπουλος 14, Ρήγος 8 Φουντής 18(3), Κόϊκας 5(1) Μουστάκος Ι. , Βαρλάς 14(2) , Σκοπελίτης 2, Κοτρότσος , Λάμπρου , Κουτρομπίλας 7(1) Ρεπάνης 6 Μουστάκος Ευαγγ. 

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ 70-71
Διαιτητές:  Κάρδαρης Βελέντζας
Δεκάλεπτα : 27-20, 38-36, 56-53 , 70-71
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Πλαλτσόγλου) Τάγκαλος , Γιοβάς 3, Τζοβάρας 6(2) Καμπούρης 6(1) , Μαραγκόπουλος 34(1) Αλεξανδρόπουλος , Θεοχάρης 6, Κουτσολιάκος 9 , Στεργίου 3(1) Λούβαρης 3(1)
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ . (Τασιόπουλος , Φωτεινός) Σιγλέτος 7(2) Κακαβάς Π. 14, Κόκκινος 26 , Παρασκευόπουλος 5(1) , Κακαβάς Γ. , Δημητρίου , Κασπαριάν 12, Μαγγανάς 5, Χαλκιάς , Παναγής Αλεξιάς Τσίλαγας 2 

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 53-50

Διαιτητές : Αποστολίδης, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα : 10-16, 21-29,36-44,53-50
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  (Ιμπραημάκης, Ματζώρος) : Συριανός 8(1), Ιωάννου 2, Βάσσης 9, Καρασούλας 4, Φελλάς, Γκαφάαρ 7, Γιαμπάνης 6, Βασιλάκος 3 (1), Μαρκουϊζος 12, Κετέμα 2, Κοντούζογλου
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  (Μανδραγός, Πολίτης) : Μάντζαρης, Συρίγος 8, Βαρβατάκος 18 (4), Κοθράς  4, Ονάσογλου 3 (1), Μελάς 12, Μπουλατζάς 3, Μακαρατζής, Μπινιάρης 2

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. 67-79
Διαιτητές Χρηστίδης Π. Παπζαχαρίας
Δεκάλεπτα : 16-22, 36-44, 57-62 , 67-79
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Καπερώνης , Τριανταφύλλου 9 , Γιαννακής , Παπαγιαννακόπουλος 20, Χαραλαμπίδης Ελ. 13, Θεοδωρικάκος 18, Σταθάκος Κοντοστέργιος 2 Φορτάτος 5, Μαρής


ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής , Μάρδας ): Κόγκας 2, Βλαχάκης 23(4) Κορκοσούρας 7 Αθανασούλας 10 Μοναχός , Ρέππας 16 Μπόθος 4, Θωμάς , Τριανταφυλλίδης 17(1) 
Περισσότερα σε λίγο

Τετάρτη, 11 Ιανουαρίου 2017

Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών:Σε δύσκολες έδρες δοκιμάζονται οι πρωτοπόροι Ερμής Πειραιά και Ευριάλη Γλυφάδας.

Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΄Β ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών (ξεκινάει ο δεύτερος γύρος)οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας Ερμής Πειραιά και Ευριάλη Γλυφάδας θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Παννεαπολικό και την Γλυφάδα αντίστοιχα.Ο Ερμής Πειραιά θα προσπαθήσει για το διπλό ώστε σε τυχόν στραβοπάτημα της Ευριάλης στο ντέρμπι με την Γλυφάδα να το εκμεταλλευτεί με τον καλύτερο τρόπο ώστε να μείνει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.Η Ευριάλη γνωρίζει ότι δίνει ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι στην συντοπίτισσα ομάδα της Γλυφάδας που βρίσκεται στην τρίτη θέση με δύο ήττες και ένα αγώνα λιγότερο   και θα προσπαθήσει και αυτή για την νίκη αποφεύγοντας την απώλεια των βαθμών.

Ο Λέων Μοσχάτου θέλει την νίκη ως γηπεδούχος απέναντι στην Προοδευτική που τον τελευταίο καιρό δείχνει σε καλή αγωνιστική κατάσταση ώστε να καλύψει τις απώλειες που είχε στον προηγούμενο αγώνα του με τα Ταταύλα.Το ίδιο ισχύει  για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου που αντιμετωπίζει τον ΑΟΝ Αργυρούπολης που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στην έδρα της από την Ευριάλη Γλυφάδας αλλά  και για  την Εν.Περάμου Μεγάρων που αγωνίζεται στην έδρα της με την σκληρή ΑΕ Νίκαιας  και δεν θέλει δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμώντην προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε από τον Πανεαπολικό.

Πολύ ενδιαφέρον θα έχει ο αγώνας ανάμεσα στην Τερψιθέα και τα Ταταύλα που έρχονται και οι δύο από σημαντικές νίκες (Αστέρα Αγ.Δημητρίου και Λέων Μοσχάτου αντίστοιχα) 

Νίκη θα επιδιώξει και ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ουραγό Τελαμώνα.

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ 
ΚΛ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ 21.00 (ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ )ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΑΡΙΝΗ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΧΑΪΜΑΛΑΣ ΠΑΣΣΑΡΗ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ 
ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 21.30 (ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΑΟΝΑ )ΚΟΛΛΙΑΣ ΠΗΛΟΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21.45 (ΓΛΥΦΑΔΑ- ΕΣ ΕΥΡΥΑΛΗ )ΓΛΥΦ ΚΑΡΔΑΡΗΣ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΙΧΑ ΜΑΡ ΑΡΓΥΡΗ ΠΡΕΚΑΣ
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ Α 21.30 (ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΒΗΛ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 
ΚΛ. ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΠΑΠΑ 21.30 (ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ -ΤΑΤΑΥΛΑ)ΠΟΝΤΑΣ ΤΗΓΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΝΑΖΙΡΗ ΖΕΡΙΤΗΣ Θ ΓΑΒΡΕΛΗΣ
ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Β΄ (ΚΑΡΑΪΣΚ) 21.30 (ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΑ) ΔΗΜ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΓΙΑΝΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΠΑΣΑΡΗ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΟΣ
2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 21.30 (ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ- ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ). ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΜΙΧΑΣ Γ ΠΑΛΛΑΣ



ΕΣΚΑΝΑ:Οι ορισμοί των διαιτητών και κριτών των αγώνων του Σαββατοκύριακου 14- 15/1 /17


ΣΑΒΒΑΤΟ 14.01.17 
ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ 
ΚΛ. ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΠΑΠΑΔ 17.00 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΑΒΡΕΛΗΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α 
ΚΛ.. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 19.30 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΠΕΠΠΑΣ Δ ΚΑΡΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΛΕΣ ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ 
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 21.15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΡΦΑΡΑ ΧΡΟΝΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΛΕΚΟΥ ΖΑΧΑΡΙΟΥ 
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 17.30 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. ΚΟΝΤΟΜΗΤΡΟΣ ΝΑΚΟΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΙΧΑ ΜΑΡ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 
ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 16.15 ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΚΟΚΚΟΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΝΑΖΙΡΗ ΡΑΠΤΗ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20.15 ΑΟΝΑ ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΗ 
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 16.45 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΦΑΡΑ ΠΛΑΧΟΥΡΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΑΛΠΑ ΜΑΝΤΖΙΡΑΚΗΣ 
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β 
1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ 13.00 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΑΡΟΥΓΚΑΣ ΄ΛΙΝΑΡΔΟΣ 
1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 17.45 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ 
ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ 12.15 ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ ΠΕΠΠΑΣ Γ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΧΑΙΜΑΛΑΣ ΠΑΣΣΑΡΗ 
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 16.15 ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 
2ο ΔΓ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 18.00 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΑΥΡΕΠΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ 
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 09.30 ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΟΣΜΙΔΟΥ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΑΛΠΑ ΦΩΣΤΗΡΑΣ 
ΑΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ 19.30 ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 14.30 ΒΑΡΗ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΙΜΑ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΔΑΥΙΔ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 09.30 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 
Π-Ε Β & Γ 
ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 21.30 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ Ε Β ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΣΙΜΑ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΜΗΝΑ ΕΛ 
ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ ΠΑΠΑΔ 19.00 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡ. Ε Β ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΣΙΜΑ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΗΝΑΣ ΖΙΑΚΑ 
ΚΛ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 19.30 ΠΕΡΑΜΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Π Γ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΣΑΡΗ ΣYΜΙΑΚΑΚΗ 
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 13.15 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ Π Γ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΛΑΡΟΖΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 11.15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΝ ΑΜΦΙΛΑΗΣ ΙΙ Π Γ ΚΟΣΜΙΔΟΥ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΣΤΗΡΑΣ 
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ Β 19.15 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Π Γ ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΣΧΟΠΟΥΛΟΥ TEΡKEΣΙΔΗΣ 
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΚΙΝΗΤΑ 20.00 ΑΟΝΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 
ΑΝ ΓΚΟΛΦ ΤΥΡΕΑΣ 19.00 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΟΚΚΟΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΡΕΚΑΣ
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 13.30 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΚΑΡΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΙΧΑΣ Α
ΑΝ ΔΑΚ ΠΛΑΤΩΝΑ 11.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΕΩΡΓΑΚΙΟΥ
ΚΛ. ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ 16.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΥΡΥΑΛΉ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ 
ΑΝ ΔΗΜ Ν ΣΜΥΡΝΗΣ 14.30 ΙΚΑΡΟΣ Ν, ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ 
ΚΛ. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑΣ 17.15 Π. ΦΑΛΗΡΟ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 20.00 ΤΑΤΑΥΛΑ ΒΑΡΗ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ
ΑΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 14.00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΕΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΚΟΝΤΟΜΗΤΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 15.00 ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΎΦ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ ΝΑΚΟΣ ΑΙΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΡΓΥΡΗ 
ΚΛ. ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΛ ΣΑΛ ΄18.15 ΜΕΓΑΡΑ ΓΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΠΠΑΣ Γ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΟΣΚΟΒΗΣ
ΚΛ. ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ 12.30 ΕΝ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΛΕΚΟΥ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 11.45 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΛΑΡΟΖΑ
ΑΝ ΧΑΝ ΝΙΚΑΙΑΣ 18.00 ΧΑΝ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΙΧΑΣ Γ 
ΑΝ ΠΕΙΡΑΪΚΟΥ 15.30 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΧΡΟΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ 
ΑΝ ΑΛΙΜΠΡΑΝΤΗ 17.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. ΜΙΛΩΝΑΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ 
ΑΝ ΣΕΧΟΠΟΥΛΟΥ 17.45 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ 11.30 ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΒΗΛ 
ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ 
2ο ΔΓ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 09.30 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ ΑΟΝΑ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 
2ο ΔΓ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11.00 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 10.30 ΒΑΡΗ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΣΙΜΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ 
ΝΈΟ ΑΝ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 09.30 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΡΦΑΡΑ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΖΕΡΙΤΗΣ Α
ΝΈΟ ΑΝ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 11.00 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΦΑΡΑ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΖΕΡΙΤΗΣ Α
ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΑΡΑΙΣΚ 10.15 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΛΛΑΣ 
ΚΛ. ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΛ ΣΑΛ 09.30 ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. ΠΕΠΠΑΣ Δ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ 
ΚΛ. ΜΕΓΑΡΩΝ ΑΛ ΣΑΛ 11.00 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΕΝ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ 
1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 19.15 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΛΤΑΓΙΑΝΝΗ
ΚΛ. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑΣ 10.45 ΠΕΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΛΙ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΛ. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑΣ 12.00 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ Π. ΦΑΛΗΡΟ ΑΛΙ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝ ΔΗΜ ΓΛΎΦΑΔΑΣ(ΤΥΡ) 12.00 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΝ ΔΗΜ ΓΛΎΦΑΔΑΣ(ΤΥΡ) 13.30 ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦ ΕΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΝ ΠΟΡΦΥΡΑ 13.00 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΟΥΡΑΝΤΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΟΥΛΤΣΗ 
2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 13.30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ IAΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ XATZHΠAΡAΣKEYA
ΑΝ ΟΔ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 10.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ ΤΡΟΥΜΟΥΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΡΤΗ 
ΑΝ ΟΔ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 11.30 ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. ΤΡΟΥΜΟΥΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΡΤΗ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ 10.00 ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15.01.17
ΓΥΝΑΙΚΕΣ 
ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ 19.30 ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΧΡΟΝΗΣ ΚΑΡΥΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΣΣΑΡΗ ΚΑΡΙΚΗΣ ΛΕΚΟΥ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 14.30 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΜΑΙΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΚΟΥΤΣΟΜΗΤΡΟΣ ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 16.30 ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΜΑΙΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΤΣΟΜΗΤΡΟΣ ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ
ΚΛ. ΜΕΘΑΝΩΝ 12.10 ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ -ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 19.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΡΦΑΡΑ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΟΣ ΤΕΡΚΕΣΙΔΗΣ
ΝΈΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 16.30 ΒΑΡΗ ΑΟΝΑ ΓΑΡΙΝΗ ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ ΜΙΧΑΣ Α
ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 19.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ
Δ΄ ΑΝΔΡΩΝ 
ΚΛ. ΜΕΘΑΝΩΝ 13.45 ΠΑΝΑΓΙΝΑΪΚΟΣ ΣΑΡΞ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 
Α΄ ΠΑΙΔΩΝ 
ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 19.00 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΣΤΑΓΙΑΝΟΣ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΟΛΙΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 
Β΄Π-Ε 
ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚ 18.00 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ Π Β ΠΕΠΠΑΣ Δ ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΥΜΙΑΚΑΚΗ ΠΑΠΑΣΑΡΗ 
ΚΛ. ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ 20.15 ΕΝ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ Π Β ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΠΑΛΛΑΣ 
ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 10.45 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΒΑΡΗ Π Β ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΑΛΠΑ ΖΑΧΑΡΙΟΥ 
ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 22.00 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Ε Β ΣΤΑΓΙΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΗΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.30 ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Ε Β ΓΑΡΙΝΗ ΚΟΚΚΟΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΖΙΑΚΑ ΜΙΧΑΣ Α 
Γ΄Π-Ε 
ΚΛ. ΙΚΟΝΙΟΥ 13.30 ΑΝ ΙΚΟΝΙΟΥ ΕΝ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ Π Γ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΥΜΙΑΚΑΚΗ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ 
ΚΛ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 19.30 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ Π Γ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ 
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 10.45 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ Π Γ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 
ΝΈΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ 12.30 ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Π Γ ΗΣΑΪΟΓΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΑΝΤΖΙΡΑΚΗΣ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ 
1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 13.15 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Π Γ ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΛΛΑΣ ΣΥKKNA 
2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 14.15 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΦΟΙΝΙΞ ΑΓ ΣΟΦ Π Γ ΧΡΟΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΑΚΙΟΥ ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ 
2ο ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 16.45 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ ΑΟΚ Ν., ΣΜΥΡΝΗΣ Π Γ ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΕΡΚΕΣΙΔΗΣ ΔΑΚΟΡΩΝΗΣ 
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 18.15 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ Π Γ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΖΑΝΗ ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ 
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 19.45 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ε Γ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΖΑΝΗ ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ 
ΚΛ. ΣΕΦ Β 19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΙ ΕΝ ΑΡΜΕΝΙΩΝ Π Γ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΒΗΛ ΔΑΥΙΔ 
ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 21.45 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ε Γ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΡΑΠΤΗ ΝΑΖΙΡΗ 
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 09.00 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ 
ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ 
1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 15.00 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΡΟΜΙΝΙ 
ΚΛ. ΝΕΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 14.45 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΝΑΖΙΡΗ 
2ο ΔΓ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 09.00 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ ΑΟΝΑ ΣΙΜΑ ΠΡΕΚΑΣ 
ΑΝ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΥΡΕΑΣ 10.00 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦ ΕΝ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΝΑΚΟΣ ΜΙΧΑ ΜΑΡ
NEO KΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 10.15 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ -ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΖΕΡΙΤΗΣ Α
ΑΝ ΠΟΡΦΥΡΑ 12.00 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 19.00 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 
ΑΝ ΑΙΓΙΝΑΣ 10.00 ΠΑΝΑΓΙΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΣΤΟΥΡΑΪΤΗ ΜΠΑΚΟΜΗΤΡΟΥ
ΑΝ Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ 10.00 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟ ΓΙΑΝΝΟΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΆΚΟΣ
ΑΝ Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ 11.30 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΆΚΟΣ
ΔΑΚ ΠΛΑΤΩΝΑ 12.30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΑΡΗΣ ΝΙΚ. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΛΕΚΟΥ
ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ 10.00 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΠΕΠΠΑΣ Δ ΧΑΪΜΑΛΑΣ
ΚΛ. ΙΚΟΝΙΟΥ 09.30 ΠΕΡΑΜΑ ΕΝ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 
ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ 09.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ 
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 19.30 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΑ ΚΟΝΤΟΜΗΤΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΗΝΑΣ 
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 12.30 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗ
ΚΛ. Λ. ΚΑΤΣΩΝΗ 15.00 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΚΟΚΚΟΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ
ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 11.15 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΛΑΡΟΖΑ
ΑΝ ΧΑΝ ΝΙΚΑΙΑΣ 17.30 ΧΑΝ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΥΜΙΑΚΑΚΗ
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 10.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΤΡΟΥΜΟΥΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΒΗΛ 
1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 08.45 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ 
ΑΝ ΣΕΧΟΠΟΥΛΟΥ 12.30 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΚΟΚΚΟΣΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΡΤΗ
ΚΛ. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑΣ 10.45 Π. ΦΑΛΗΡΟ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΡΦΑΡΑ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 15.00 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 

Τρίτη, 10 Ιανουαρίου 2017

ΕΣΚΑΝΑ:Αναβολή σήμερα ΤΡΙΤΗ σε όλους τους αγώνες ανοικτών και κλειστών γυμναστηρίων

ΜΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΔΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ  ΣΗΜΕΡΑ ΤΡΙΤΗ 10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΛΟΓΩ ΑΚΡΑΙΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ . ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ  , ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΟΥΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ. 
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ : 










ΤΡΙΤΗ 10.01.17

Α΄ ΠΑΙΔΩΝ -Α ΕΦΗΒΩΝ
ΚΛ. ΣΕΦ Β 19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Π ΜΠΟΥΚΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ Ι. ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ KOYΡΤΗ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ
ΚΛ. ΣΕΦ Β 21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Ε ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΥΡΤΗ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ Β 19.15 Π. ΦΑΛΗΡΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Π ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΣ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΛΑΧΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ
ΚΛ. ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΠΑΠΑ 19.45 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. Π ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ Φ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ ΖΩΓΡΑΦΟΣ
ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20.00 ΑΟΝΑ -ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Π ΡΕΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΡΑΠΤΗ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ
ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 21.45 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΜΙΛΩΝΑΣ Π ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΟΥΛΤΣΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ 20.15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. Π ΟΡΦΑΝΟΣ ΕΜ. ΣΕΛΛΗΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΕΡΚΕΣΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗ
ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ 21.45 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Ε ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ  ΦΛΩΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΕΡΚΕΣΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗ
ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 21.30 Π. ΦΑΛΗΡΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Ε ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΖΕΡΙΤΗΣ Α ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
2ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΓΟΥΒΑ 21.30 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ Ε ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΠΕΡ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΑΡΟΥΓΚΑΣ ΧΑΪΜΑΛΑΣ
ΝΈΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 21.30 ΒΑΡΗ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ε ΦΑΣΟΛΗΣ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΓΑΒΡΕΛΗΣ
ΚΛ. ΕΣΠΕΡΟΣ 22.00 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΜΙΛΩΝΑΣ Ε ΟΡΦΑΝΟΣ ΙΟΡΔ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Π-Ε Β
ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 20.00 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ Π ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΜΑΙΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ
ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 21.30 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ Ε ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΜΑΙΜΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ
ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 20.15 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ Π ΑΡΦΑΡΑ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΒΗΛ ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21.30 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ Ε ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΙΣ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ
ΝΕΟΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.30 ΑΟΝΑ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ε ΤΖΙΜΗΣ ΣΙΜΑ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΡΑΠΤΗ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ
Π-Ε Γ
ΑΝ ΔΗΛΑΒΕΡΗ 20.00 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ ΣΟΦ. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Π ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ
ΑΝ ΠΕΡΟΝΙΑ 20.00 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Π ΧΡΟΝΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΗΝΑΣ
ΑΝ ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑ 20.00 ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. Π ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΛΛΑΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ
ΑΝ. ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑ 21.30 ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ ΑΕ ΡΕΝΤΗ Ε ΔΕΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΛΛΑΣ ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗΣ
ΑΝ ΑΡΤΑΚΗΣ 20.00 ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΤΑΤΑΥΛΑ Π ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΟΡΟΧΛΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝ ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ 19.30 ΕΝ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ Π ΚΟΝΤΟΜΗΤΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΠΟΥΤΣΗΣ
ΑΝ ΔΗΜ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 20.00 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Π ΝΑΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΖΑΝΗ ΝΑΖΙΡΗ
4ο ΔΓ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 20.00 ΣΑΡΞ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Π ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ ΠΡΕΚΑΣ
ΑΝ ΒΆΡΗΣ ΠΑΛ. ΜΟΥΤΟΥΣΗ 1 20.00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΡΗΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Π ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝ ΠΟΡΦΥΡΑ 22.00 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. ΙΙ Ε ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΑΤΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ ΛΑΡΟΖΑ

ΑΝ ΑΓ ΠΑΡ. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 22.00 ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΙΙ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦ Ε ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΑΤΡΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΛ ΠΡΕΚΑΣ

Δευτέρα, 9 Ιανουαρίου 2017

A' EΣΚΑΝΑ Ανδρών:Πέρασε και απο το Πέραμα ο Εσπερος Καλλιθέας..Μεγάλη νίκη της ΝΕ Μεγαρίδος εκτός έδρας επι της ΑΕ Καλλιθέας με 60-61..Εύκολη επικράτηση του Πέρα επι της Ελευθερίας Μοσχάτου. ..Ηττα του Αλίμου απο την εκπληκτική Δραπετσώνα με 49-62.



Mία αγωνιστική που την ώρα που γίνονται οι αγώνες χιονίζει, όπου η ΝΕ Μεγαρίδας πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας  νίκη επι της ΑΕ Καλλιθέας με 60-61(Νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα με τρίποντο).
Εύκολη επικράτηση του Πέρα επι της Ελευθερίας Μοσχάτου 77-52
Ηττα του Αλίμου απο την εκπληκτική Δραπετσώνα με 49-62
Πέρασε και απο το Πέραμα ο Εσπερος Καλλιθέας όπου επιβλήθηκε της ομάδος του ΓΣ Περάματος/Ερμης με 65-84
Παραλίγο να είχε και δεύτερη συνεχόμενη  απώλεια βαθμών το Παλαιό Φάληρο όπου επικράτησε δύσκολα της μαχητικής ΑΕΣ Ελληνικού με 58-57.
Τρίτη συνεχόμενη ήττα του Πειραϊκού αυτή την φορά έχασε στην έδρα του απο τους Τράχωνες με 61-70.
Νίκη του Μίλωνα με 78-39 επι του ουραγού Φοίνικα με 78-39



13η αγωνιστική
1Μίλωνας Φοίνικας Πειραιά7839
2ΑΛΦ ΑλίμουΔραπετσώνα4962
3Παλαιό Φάληρο ΑΕΣ Ελληνικού5857
4ΓΣ Περάματος/ΕρμηςΕσπερος Καλλιθέας6584
5ΑΕ ΚαλλιθέαςΝΕ Μεγαρίδος6061
6ΠέραΕλευθερία Μοσχάτου7752
7ΠειραϊκόςΤράχωνες/ Δίας6170
Η φώτο απο το ημίχρονο στο γήπεδο του Βυζαντινού στον αγώνα Πέρα-Ελευθερία Μοσχάτου


Η φώτο απο το ημίχρονο στο γήπεδο του Βυζαντινού στον αγώνα Πέρα-Ελευθερία Μοσχάτου
ΜΙΛΩΝΑΣ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 78-39
Διαιτητές: Αργυρούδης Μαλανδρής Γκανής Αντ
Δεκάλεπτα : 23-12, 44-24, 61-31, 78-39
ΜΙΛΩΝΑΣ (Μπαστούνης , Ζιάκας): Καρακώστας 14, Σουληνάρης 2, Λάμπρου 4, Βαρυπάτης 20(3)Μητρόπουλος ,  Δεκαβάλας 7(1) Παπανικολόπουλος 10(2)  , Μαμαλάκης 7 , Σπέτζος 6(2) , Χαϊδάς 4, Καραγεώργης 2 , Πέργουλης 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πιστιόλης , Παπακωνσταντίνου): Ευσταθίου 6 , Πιστιόλης 5 Νίκολα , Μανιατόπουλος , Μπαλοπήτας 2 Χριστόπουλος 5(1 ) Θανάση , Ταχινάκος 5(1) , Τζώρτζης 4 , Κίκης 2 Μουστάκας  10(1) 


ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ  60-61 
Διαιτητές :  Δελαγραμμάτικας , Μαυρέλης Σταγιάνος 
Δεκάλεπτα : 17-16, 36-3, 47-47 , 60-61 
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης):  Τσιπίδης 7 , Αριστοτέλους Δημ. 12(2) , Κουρέας , Λαζαρίδης 8(2) , Πέτσας 5(1) , Μέλος 6 , Κίτσιος 7(1) , Κάππης 15  
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος , Υφαντής): Τουμπανιάρης 2, Κοντόπουλος 6 , Αβραμίδης ς 2, Μαρούγκας 8 , Ντινόπουλος 6(1) Καραποστόλου 22(4) Δημάκος 2, Γιατράκος , Καράμπελας 4 , Αθανασόπουλος 7 Σταυριανόπουλος 2


ΠΕΡΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 77-52  
Δεκάλεπτα : 20-13, 35-20, 61-36 77-52
Διαιτητές : Στρέμπας , Αντωνιάδης ,  Μελισσάρης 
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας Φέρτης ) Βαρδάλος 12(3) , Χιόλος 2, Μπουλούκος Θεολογίτης 3(1) Ζέγγος 12(2) Βαμβακάρης 7 Φωτόπουλος 22(1) Χάλαρης 2 Πιτούλης 9(1) Τσαπραλής , Σωτηράκης 7 Βουρδέλης 1
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Κουτσούρης): Παπατρέχας 3(1) Παυλιάς 5(1) Δέλιος 4, Πέτας 25(1) Στουραίτης 2, Τζαφέρης 6(2) Κόλιας 1, Δαουτάκος 4, Τσαραπατσάνης 2, Σιδηρόπουλος 
Xωρίς μεγάλη διάθεση  αλλά και με απουσίες(Παρασίδη,Ζαρκαδούλα,Γεωργίου) η Ελευθερία Μοσχάτου ηττήθηκε δίκαια απο τον καλυτερή της  ομάδα του Πέρα με 77-52. 



ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 49-62
Διαιτητές :  Πόντας Φραγκούλη αθανσόπουλος
Δεκάλεπτα : 15-17, 28-24, 37-41, 49-62
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου Ζάννος ) Παπάζογλου 2, Μαλιάρας , Φρικασής , Κοκαλιάς 2, Αγραπίδης , Μουζάκης , Χολέβας 9(1) Παπαζαφειρόπουλος 10, Κανταράκιας 13(1) , Αντωνόπουλος Καψαρίδης 11, Φωσσές 2
Απο το πρώτο δεκάλεπτο 15-17 (όπου στην αρχή προηγήθηκε ο Αλιμος ) έδειξε να θέλει την νίκη η Δραπετσώνα σε αυτόν τον αγώνα όπου τελικά  πέτυχε να πάρει ενα πολίτιμο διπλό μέσα σε μία πολύ δύσκολη έδρα για την συνέχεια του πρωταθλήματος  

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης Παππάς) Χαραλαμπόπουλος , Αρμανίδης 9(1) Σίνος , Καρελάς 3(1) , Μούστα 11, Χερκελετζής 14, Κατσούρης 25(4) Πεζιρκιανίδης , Τσουκάτος , Ραλλάκης , Βράκας , Βλάμης

 ΠΕΡΑΜΑ –ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ  65-84
Διαιτητές : Πλιάκας , Καλαϊτζάκης , Σιαμίδης
Δεκάλεπτα : 17-29, 38-53, 46-62, 65-84
ΠΕΡΑΜΑ (Αναστασόπουλος , Πασαγιάννης) : Πέππας 6, Τρικαλιώτης , Κουντουράς 10, Σωτηρίου , Ζάχαρης 11 , Τράμπαρης 13, Αρώνης 20(1) , Καϊρης 2, Μπούζας 2, Ιωάννου 1, Ντάσκας , Κερασίδης


ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (Μάντζαρης , Γράψας): Μιχαηλίδης , Καραγιαννίδης 15, Ντόσκορης 3(1) , Καρλάφτης 7(1)  , Χαρούνι 5, Χατζηκίδης 5(1), Δουτσίνης  10, Βλασσόπουλος 18(2) , Αθανασιάδης 5(1) , Γραμματικός 5 , Πεταλάς 5 , Πρόγκας 6

Π. ΦΑΛΗΡΟ –ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 58-57
Διαιτητές : Τσολάκος , Σέλληνας , Δράκος
Δεκάλεπτα : 17-12, 32-33, 46-45, 58-57
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας , Κωστολιάς) Αλεξανδράκης 8(2) Διζές , Τσαγγαρούλης , Λουκάκης 14, Τσορμπατσίογλου 17(3) , Σωτηρόπουλος , Τσιφτσής 7(1) , Παντελής 2, Πετράκος 6, Αγαπητίδης , Περαντωνάκης 4, Χρηστίδης
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Μαγγιώρος) Καρασούλος , Παπαγεωργίου 10(1) , Πέτροβιτς , Σουργιάς , Μουζακιώτης 4, Λοϊζίδης 7(1) , Γουρδομιχάλης 5, Ζαραϊδώνης 13(1) , Μαρόπουλος 14,. Φιλιππάκος 4, Γρυπιώτης
Το Παλαιό Φάληρο επιρεασμένο απο την εντός έδρας ήττα του απο την ΝΕ Μεγαρίδας(αναβληθέν αγώνα) δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της ΑΕΣΕΛ με 58-57, ομως με την νίκη αυτή βρίσκεται κοντά στους πρώτους της βαθμολογίας την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει   τον ουραγό Φοίνικα.
 


ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ  61-70
Διαιτητές : Σκούτας , Σκαλτσής Φάκωνας
Δεκάλεπτα : 21-19, 34-43, 48-51, 61-70
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου Ν. Ποτόσογλου Μ) : Δημητρόπουλος 4, Ασημακόπουλος , Παπαδόπουλος 2, Καλής 7 Δεβεζόγλου 15 , Χριστόδουλος 15,  Πρινέας 7 , Χρήστου , Μοσχολιός 1, Λέσι 9(2) , Μπούτας 3
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ (ΚοντογιάννηςΦαραώ) Ραζής 11(1) , Βαμβακάς 20(3) , Πλατής 11(1) , Γκίκας 3(1) , Παπαδημητρακόπουλος 12, Αυλόγητος , Καδάς 11, Καρύκας , Τζουανόπουλος , Δρόσος 2
Βαθμολογία   απο eskan.gr

Με κίνδυνο να χαρακτηριστούμε άσχετοι και προκατειλημμένοι

Με κίνδυνο να χαρακτηριστούμε άσχετοι και προκατειλημμένοι
Όταν έχουμε γράψει τον Οκτώβριο για την παιδική ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου το θέμα με τίτλο << Η αξία που γρήγορα αναγνωρίζεται>> διαβάστε στο http://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2015/10/h.html κάτι γνωρίζαμε περισσότερο λόγω της φύσης του επαγγέλματός μας αλλά και της διορατικότητας που μας διακατέχει αφού βρισκόμαστε 40 χρόνια μέσα στα γήπεδα.Με κίνδυνο να χαρακτηριστούμε άσχετοι και προκατειλημμένοι διότι όταν λέμε την γνώμη μας για ένα μπασκετικό θέμα πολλοί μας λένε ότι δεν έχουμε σχέση με το άθλημα διότι προερχόμαστε από τον στίβο και ειναι κατι διαφορετικό .Εκείνο που τους απαντάμε συνεχώς είναι ότι οι αρχές της προπονητικής που μας δίδαξαν οι καθηγητές μας στην σχολή των ΤΕΦΑΑ αλλά και οι καταξιωμένοι διεθνείς προπονητές μας είναι ίδιες είτε σε ατομικό είτε σε ομαδικό άθλημα και φυσικά ότι στην προπονητική πρέπει να διακατέχεσαι κυρίως από φαντασία......................κάντε κλικ στην εικόνα και διαβάστε περισσότερα..

Wear Μ....(Μακρυγιάννη 107-109,Μοσχάτο..έναντι εκκλησίας Μεταμορφώσεως.

Wear Μ....(Μακρυγιάννη 107-109,Μοσχάτο..έναντι εκκλησίας Μεταμορφώσεως.
κάντε κλικ στην εικόνα και διαβάστε περισσότερα.

ΒΕΛΙΝΙΑΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΒΕΛΙΝΙΑΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
Δείτε τις ενδιαφέρουσες δηλώσεις του Σπύρου Βελλινιάτη προπονητή μπάσκετ των ακαδημιών της Ελευθερίας Μοσχάτου για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο o οποίος τον ανακάλυψε πρiν λίγα χρόνια στα Σεπόλια και τον έφερε στον Φιλαθλητικό 'oπου αναδείχθηκε το ταλέντο του ώστε να φτάσει να επιλεχτεί στα ντράφτ του ΝΒΑ στην δέκατη πέμπτη θέση (Την καλύτερη θέση που έχει πετύχει έλληνας μπασκετμπολίστας μέχρι στιγμής)...κάντε κλικ στην εικόνα και διαβάστε περισσότερα.

Wear Μ....(Μακρυγιάννη 107-109,Μοσχάτο..έναντι εκκλησίας Μεταμορφώσεως.

Wear Μ....(Μακρυγιάννη 107-109,Μοσχάτο..έναντι εκκλησίας Μεταμορφώσεως.
Λινατσα και δαντελα!!!! Δια χειρος...wear M!christening art.

Είναι σωστό να κινδυνευω να απολυθώ την στιγμή που έχω είκοσι χρόνια υπηρεσίας

Είναι  σωστό να κινδυνευω να απολυθώ την στιγμή που έχω είκοσι χρόνια υπηρεσίας
Σχολιασμός του Χριστόπουλου Σπύρου πρώην πρωταθλητή των 1500μ στο στίβο στο δημοσίευμα του "on alert" με θέμα Ολυμπιονίκες στο στρατό - Έπρεπε να μπουν τόσοι πρέπει να φύγουν όλοι; ,,,,,,, ΚΑΤΑΛΗΓΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΑΠΑΞΙΩΝΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ..

ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΣΓΟΥ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΟΥ

ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΣΓΟΥ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΟΥ
H Πολεμική Αεροπορία μήπως στην περίπτωση της Μονιμοποίσης του Αξιωματικού Υποσμηναγού -Πρωταθλητή Χριστόπουλου Σπύρου φάσκει και αντιφάσκει με σκοπό να μην γίνει αυτή? ......................................................................κάντε κλικ στην εικόνα και διαβάστε περισσότερα.

Διακεκριμένοι αθλητές

Διακεκριμένοι αθλητές
Το διαβάσαμε στο group των διακεκριμένων αθλητών στο facebook μας άρεσε και σας το ξανα δημοσιευουμε.." Οι διακριθέντες αθλητές και όσα αυτοί κατάφεραν να πετύχουν κατα τη διάρκεια της αθλητικής τους καριέρας,ανήκουν όλα στην "αθλητική κληρονομιά" της Ελλάδας.Έπρεπε,εμείς που σηκώσαμε ψηλά τη σημαία μας να το κάνουμε ακόμα μια φορά,σε μια περίοδο που οι αξίες αμφισβιτούνται πλέον ανοιχτά..Ας είναι,λοιπόν,η χθεσινή ημέρα,ημέρα χαράς για όλους μας,στέλνοντας παράλληλα ένα ηχηρό μύνημα,ως μέλη αυτής της πολύπαθης κοινωνίας,σε όλους όσους έχουν χάσει την ελπίδα τους για κάτι καλύτερο..Ας γίνουμε το "καλό παράδειγμα" για ακόμη μία φορα..!"

.

Τα αθλητικά παραλειπόμενα

Contact Us

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

email:jekinamekaliteromoschato@yahoο.com