13. ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 1201105
14. ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 0200203
15. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 0200208

ΠΗΓΗ

Πολλες επιτυχίες για τον Σ.ΦΙ.Γ Μοσχάτου στο "διεθνής αγώνας ” 7th Helioupolis Cup 2013

Με πολλες επιτυχίες άνοιξε η νέα αγωνιστική χρονιά για τις αθλήτριες του συλλόγου ΣΦΙΓΜΟΣ.

Χρυσό μετάλλιο για την 1η θέση στο σχοινάκι κατέκτησε η Παυλίδου Κική,
Ασημένιο μετάλλιο για την 2η θέση στην μπάλα κατέκτησε η Πετρουλάκη Σοφία
Χάλκινο μετάλλιο για την 3η θέση στις κορύνες κατέκτησε η Βουλγαράκη Δήμητρα

5η θέση κατέκτησε η Ποντικέρη Χριστίνα στο σχοινάκι,
7η θέση κατέκτησε στο ελεύθερο πρόγραμμα και 8η στο σύνθετο ατομικό η Παυλίδου Κική
7η θέση κατέκτησε η Βασιλοπούλου Λυδία στην κορδέλα.
8η θέση κατέκτησε η Ζαχαράτου Ναταλία στο στεφάνι.

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΜοσχάτου επί της ΑΕ Αίγινας με 4-2 που κατάφερε να ανατρέψει το 1-2 εις βάρος της αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Tο τρίτο γκόλ του Μοσχάτου σε εκτέλεση πεναλτι του Ατματζίδη
Ένας αγώνας για γερά νεύρα και μεγάλες ανατροπές όπου είχε έξι γκολ και πλούσιο θέαμα.
Το Μοσχάτο προηγήθηκε πολύ νωρίς μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με πέναλτι του Κοντοπάνου.Αλλά η ομάδα της Αίγινας με δύο ωραία προσωπικό γκολ του Μπακομήτρου(5'&13') πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-2 και έκανε δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα του Μοσχάτου μας

Όμως στην επανάληψη η ψυχή των παικτών της ΑΕΜ μίλησε και αφού κυριάρχησε στο γήπεδο κατάφερε πρώτα με τον Κοντοπάνο στο 65' με κοντινό πλασέ να ισοφαρίσει σε 2-2 και έπειτα με τον Ατματζίδη με πέναλτι στο 71' να προηγηθεί με 3-2. Στο τελευταίο λεπτό με τον Σπηλιωτάκη να κάνει το 4-2 και να μπορέσει να γράψει στο ενεργητικό της μία μεγάλη νίκη-ανατροπή όπου την κρατάει πρώτη στην βαθμολογία με έξι βαθμούς.

Ιστορία έγραψε η Εθνική πινγκ-πονγκ!

Περηφάνια, παραλήρημα ενθουσιασμού και ρίγη συγκίνησης! Η εθνική μας ομάδα των ανδρών έγραψε ιστορία απόψε στο Σβέσατ και θα είναι στα μετάλλια του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος για πρώτη φορά στον θεσμό!
Θριάμβευσε με 3-1 απέναντι στο 1ο φαβορί του αγωνίσματος, την Πορτογαλία, μπήκε στα ημιτελικά κι ό,τι και να γίνει στη συνέχεια θα έχει τη μέγιστη τιμή και τη χαρά να είναι στο πόντιουμ των νικητών, αφού δεν υπάρχει ματς για τις θέσεις 3-4. Είναι μία κορυφαία στιγμή για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κι έρχεται να καταδείξει με τον πιο πειστικό τρόπο ότι στους χαλεπούς καιρούς και μπροστά στη μικρή βοήθεια της πολιτείας η ελληνική επιτραπέζια αντισφαίριση εξακολουθεί να μεγαλουργεί, να εκπροσωπεί επάξια τη χώρα και να χαρίζει χαμόγελα στους Έλληνες φιλάθλους!
Ο Παναγιώτης Γκιώνης (που σημείωσε δύο σπουδαίες νίκες), ο Κώστας Παπαγεωργίου, που πάλι συνέβαλε τα μέγιστα με τη νίκη του και ο Καλλίνικος Κρεάνγκα συνέθεσαν μία εκπληκτική τριάδα (στον πάγκο ήταν ο Τάσος Ρηνιώτης), που με το μαεστρικό κοουτσάρισμα του Κώστα Βατσακλή κατατρόπωσε μία βασική διεκδικήτρια του τίτλου!
Ήταν η μέρα της, ήταν η ώρα της για μετάλλιο και ύστερα από δύο χαμένους προημιτελικούς εκμεταλλεύτηκε την τρίτη ευκαιρία με τεράστια καρδιά και μεγαλειώδη απόδοση! Αύριο θα παλέψει για ένα ακόμα βήμα και με αντίπαλο τη Λευκορωσία (19.00 ώρα Ελλάδας) θα διεκδικήσει την είσοδο στον τελικό! Η παρέα του Σαμσόνοφ νίκησε σήμερα την Κροατία με 3-1.

Στον αγώνα, που μετέδωσε ζωντανά το διαδικτυακό πρόγραμμα laola1.tv η εθνική μας ομάδα σαφώς και δεν είχε τα προγνωστικά με το μέρος της. Ήταν αποφασισμένη όμως, να …πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι της με την ώθηση που της είχε δώσει η δύσκολη επικράτηση απέναντι στην τσεχία στον 1ο γύρο της Championships Division. Ο προημιτελικός ήταν τεράστια πρόκληση και όλα τα μέλη της ομάδας ήξεραν ότι αν πίεζαν από την αρχή τους Ίβηρες θα τους περνούσαν το άγχος. Και μπορεί να ηττήθηκε ο Κρεάνγκα στο εναρκτήριο ματς, όμως ο Γκιώνης έκανε εμφατικά το 1-1 για να έρθει στη συνέχεια ο Παπαγεωργίου και να δώσει το προβάδισμα με… εκκωφαντική ανατροπή στο «κόντρα» σετ. Αυτό ήταν!

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο

Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

Τον τρίτο τους φιλικό αγώνα έδωσαν οι Παμπαίδες ΄Β του Ικαρου Καλλιθέας με το Παλαιό Φάληρο.

Το φιλικό παιχνίδι έγινε σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Λάμπρου Κατσώνη όπου το παρακολούθησαν  κυρίως γονείς των παικτών.

Η ομάδα του Ικάρου Καλλιθέας ήταν καλύτερη κατ'ολη την διάρκεια του αγώνα. Τα παιδιά και των δύο ομάδων αγωνίστηκαν για το καλύτερο και φυσικά ικανοποίησαν με τις ωραίες τους προσπάθειες όλους εμάς που το παρακολουθήσαμε.

Στο ανεπίσημο μέτρημα του σκορ o Ίκαρος Καλλιθέας νίκησε με 56-28

Η ομάδα του Νίκου Στρίκου θα συνεχίσει την αγωνιστική της προετοιμασία βάζοντας εκτός από τις σχεδόν   καθημερινές της προπονήσεις και αγώνες οι οποίοι φυσικά τονώνουν το ενδιαφέρον των παικτών του.

Κύπελλο ΕΣΠΕΔΑ Γυναικών:Ηττα-Αποκλεισμό για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου απο τον Γ.Σ Περάματος Ερμής με 0-3 σετ (26-28,15-25,24-26)

Τήν ήττα γνώρισα τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου πριν απο λίγο στο κλειστό της Παραλίας από τον Γ.Σ Περάματος Ερμής  με 0-3 σετ.
Ενω ξεκίνησαν πολύ καλά προηγούμενες στο πρώτο σετ με 8-7,14-13,18-14,20-15, και φαίνονταν ότι το έπαιρναν, τρία  λάθη απανωτά διαμόρφωσαν το 21-19   και έβαλαν μέσα στο παιχνίδι την αντίπαλο ομάδα,εκεί αφού έχασαν την ευκαιρία προηγούμενες ξανά με 24-22 και δεν πήραν το πόντο που θα τους έδινε και το σετ ,τελικά ''κατάφεραν" να χάσουν με 26-28.
Στην συνέχεια η ψυχολογία τους έπεσε και  δημιούργησε αρκετή νευρικότητα στο δεύτερο σετ με αποτέλεσμα η Γ.Σ Περάματος Ερμής πήρε προβάδισμα με (0-4,3-10,10-20) και τελικά κέρδισε και το δεύτερο σετ με 15-25.

Στο τρίτο η ομάδα μας τα έδωσε όλα για να αλλάξει την κατάσταση που είχε δημιουργηθεί εις βάρος της, το κατάφερε και προηγήθηκε με  (4-2,7-2,12-7,17-13) και εκεί που όλα έδειχναν ότι θα κερδίσει το τρίτο σετ και θα διεκδικούσε στην συνέχεια να πάρει και τον αγώνα, όλα ανατράπηκαν με συνεχή αδικαιολόγητα λάθη τα οποία με τον ίδιο τρόπο έγιναν όπως στο πρώτο σετ τα οποία  εκμεταλλεύτηκε  η αντίπαλος ομάδα  και πήρε και το τρίτο σετ και τελικά και την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του κυπέλλου της ΕΣΠΕΔΑ.

Ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου μπορεί να μην ήταν τόσο καλός σήμερα αλλά σημασία έχει ότι τα κορίτσια μας προσπάθησαν αρκετά.Ο χρόνος είναι μαζί τους σίγουρα θα δουλέψουν περισσότερο και βλέποντας ότι έχει γίνει μία πολύ καλή ανανέωση στην ομάδα (συμμετείχαν μικρές αθλήτριες από τα τμήματα των ακαδημιών) το σίγουρο είναι ότι πολύ γρήγορα θα φέρει θετικά αποτελέσματα.

Καλή συνέχεια

Οι διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κατσούλης και Διαμαντής.

ΑΟΠΕΜοσχάτου(Μαρμαρινός):Διονάτου,Δελινιώτη,Ραντουλέσκου,Χαλβατζή,Αντωνάκη,
Ραπανάκη,Φουρνάκη,Παπαδοπούλου,Χατζίνα,Ανβάρ,Παυλίδου,Ζαφείρη.

Γ.ΣΠεράματοςΕρμής(Δρόσος):Aλογάκου,Βασίλα,Συκούτρη,Μπαλτά,Παιτέρη,Μπελέση,
Βομβά,Σαμολαδά Σ,Σαμολαδά Δ,Αντζουλάκου,Σαλπαδήμου.

Ματάισεν: «Δυσκολευόμαστε να κάνουμε φάσεις»

Ο προπονητής του Φωστήρα προβληματίζεται από την αδυναμία της ομάδας του να δημιουργεί ευκαιρίες

Χωρίς νίκη έμεινε ο Φωστήρας και στη 2η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, με τον Τζάκι Ματάισεν να εμφανίζεται προβληματισμένος από την δυσκολία των παικτών του να δημιουργούν προϋποθέσεις για γκολ.

«Υπήρξαν δυσκολίες στο παιχνίδι, παίξαμε πολλά ματς με απόσταση τέσσερις, πέντε μέρες. Προσπαθούμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο, μερικές φορές η ομάδα παίζει καλά και ευελπιστώ να πάει καλύτερα. Είχαμε καλά διαστήματα, όμως αυτό δεν φτάνει. Θέλουμε δουλειά στην ικανότητα να δημιουργούμε κινδύνους στην αντίπαλη περιοχή.
Ελέγχαμε το παιχνίδι στο μεγαλύτερο σημείο, αλλά δυσκολευόμαστε να κάνουμε φάσεις. Αν συγκρίνουμε το σημερινό ματς με αυτό απέναντι στην Επισκοπή, σίγουρα δείξαμε μεγαλύτερη μαχητικότητα», ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου, που ακολούθησε τον αγώνα με τον Αχαρναϊκό, ο τεχνικός του Φωστήρα.

Γ' ΕΣΚΑΝΑ:Tήν ήττα γνώρισε στην πρεμιέρα (πρώτη αγωνιστική) ο Λέοντας Μοσχάτου απο τον Πήγασο Κορυδαλλού με 45-49(12-8,22-25,35-37,45-49)

Με τον ίδιο τρόπο όπως και το Σάββατο στο κύπελλο με την Ένωση Αμφιάλης (μήν αποδίδοντας καλά στο τέλος)έχασε ο Λέοντας Μοσχάτου απο τον Πήγασο Κορυδαλλού με 45-49.
Μία γηπεδούχος ομάδα η οποία θέλει να κερδίσει ένα αγώνα εκείνο που συνήθως φροντίζει να έχει είναι ότι πρέπει να είναι παραγωγική.Εαν βάζει σε κάθε δεκάλεπτο 10-12 πόντους σίγουρα στο τέλος θα περιμένει ότι ίσως και να χάσει.Με αυτά που γράφουμε δεν θέλουμε να θίξουμε την προσπάθεια που γίνεται απο την ομάδα αλλά να προβληματίσουμε και να πούμε ότι εαν δεν τρέξεις στα τελευταία λεπτά είναι δύσκολο να πάρεις κάποιο καλό αποτέλεσμα.Το να κάνεις σουτ καλό είναι αλλά χρειάζεται και τύχη να έχεις σε μερικά από αυτά.

Λένε ότι η καλή αρχή είναι το ήμισι του παντός

Αλλά εαν απο την αρχή σε κάποιο όχι καλό  αποτέλεσμα μπορέσεις να δεί τι δεν κάνεις καλά και μπορέσεις να το διορθώσεις τότε η επιτυχία είναι μπροστά σου.

Καλή Συνέχεια.

Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Footballleague:Ισόπαλο με (1-1) τελείωσε ο αγώνας του Φωστήρα και Αχαρναικού στο "Σπύρος Γιαλαμπίδης".

Το γκόλ στο 73' σε σέντρα του Προβατίδη από τα δεξιά, κεφαλιά του Γουέλκαμ και 0-1 η ομάδα του Μενιδίου

Στο 86'  μετά από εκτέλεση φάουλ του Κιμανί, η μπάλα φτάνει στον Μακρίδη , ο οποίος με δυνατό δεξί σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής γράφει το 1-1

Πηγή

Footballleague:Με λευκή ισοπαλία (0-0) τελείωσε το πρώτο ημίχρονο μεταξύ του Φωστήρα και του Αχαρναικού στο "Σπύρος Γιαλαμπίδης"ς

Στο 40' Κίτρινη κάρτα στον Κιμανί

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τζάκι Ματάισεν): Μοσχονάς, Ανδρίκος, Κουλιμπαλί, Εμέκα, Κακαράς, Κιμανί, Τεγούσης, Κόντι, Παναγιωτόπουλος, Τασούλης, Βούζας.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (ΓιώργοςΣτράντζαλης):Βασιλειάδης, Δημόπουλος, Προβατίδης, Ανδράλας, Νιάρος, Νεόφυτος, Ογκουνσότο, Μιρτσέτα, Παναγιωτόπουλος, Μωυσιάδης, Μανάλης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουλούδης (Λέσβου)

ΒΟΗΘΟΙ: Σγάντζος, Κοτζαμανίδης (Πειραιά)

Πηγή

Στoν διεθνή αγώνα ” 7th Helioupolis Cup – 2013 “ συμμετέχουν οι αθλήτριες του συλλόγου Σ.ΦΙ.Γ.Μοσχάτου.

Με τoν διεθνή αγώνα ” 7th Helioupolis Cup – 2013 “ ξεκινάει η αγωνιστική περίοδος για τις αθλήτριες του συλλόγου Σ.ΦΙ.Γ.ΜΟΣ.

Το Σάββατο 5/10/ 2013 και ώρα 11:40 ξεκινούν να αγωνίζονται στην κατηγορία παγκορασίδων οι αθλήτριες Ζαχαράτου Ναταλία, Παυλίδου Κική, Πετρουλάκη Σοφία, Ποντικέρη Χριστίνα. Οι απονομές θα γίνουν για την κατηγορία παγκορασίδων στις 19:30 την ίδια μέρα .

Η Βουλγαράκη Δήμητρα θα αγωνιστεί στην κατηγορία των κορασίδων το Σάββατο στις 14:00 και την Κυριακή στις 09:30.

Οι αθλήτριες Βασιλοπούλου Λυδία, Σαλπαδήμου Δέσποινα, Αλπού Δήμητρα και Πετρουλάκη Σταυρούλα στην κατηγορία των νεανίδων θα αγωνιστούν το Σάββατο στις 15:45 και την Κυριακή στις 10:40.

Ο αγώνας θα κλείσει με τις απονομές που θα γίνουν στις 14:30 και το party που είναι καλεσμένες, όλες οι ελληνίδες και ξένες αθλήτριες με τις προπονήτριές τους που πήραν μέρος στον αγώνα.

Το party θα ξεκινήσει στις 15:30 στο ξενοδοχείο London Hotel Ποσειδώνος 38, Γλυφάδα.

Ξεκίνημα για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου και του Αίολου Ταύρου στο κύπελλο της ΕΣΠΕΔΑ

Ξεκίνημα  για τα κορίτσια του ΑΟΠΕ Μοσχάτου με τον πρώτο τους φετινό αγώνα για το θεσμό του κυπέλλου(1η φάση) της ΕΣΠΕΔΑ.Αύριο  το βράδυ(19:00μμ) θα αντιμετωπίσουν  τον Γ.Σ Περάματος Ερμής στο κλειστό της Καποδιστρίου.

Και τα κορίτσια του Αίολου Ταύρου θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας(20:00μμ) την Αιξωνή.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στις ομάδες μας.

Εθνικός: Ελπίδα για το όνειρο

Καταιγιστικές και άκρως σημαντικές αναμένεται να είναι για την οικογένεια του Εθνικού οι επόμενες ημέρες με το θέμα του γηπέδου που πραγματικά ενδιαφέρει σε πολύ μεγάλο βαθμό τον κόσμο της ομάδας.

Οπως αναφέρει χαρακτηριστικά το site epoli.gr "κατά τη συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής, ανακοινώθηκε η ένταξη του έργου ανακατασκευής της ιστορικής έδρας του Παναθηναϊκού «Γήπεδο της Λεωφόρου» ή κατά το επίσημο «Γήπεδο Απόστολος Νικολαΐδης» και του περιβάλλοντα χώρου, στα εκτελεστέα έργα της Περιφέρειας Αττικής, με προϋπολογισμό, ύψους 7 εκ. ευρώ
Κατά την ανακοίνωση του πίνακα εκτελεστέων έργων, από τον Αρμόδιο Εντεταλμένο Περιφερειακό Σύμβουλο, κ. Λεωνίδα Αθανασιάδη, ανακοινώθηκε, επίσης, και ο προϋπολογισμός του ποσού των 2,5 εκ. ευρώ, για το γήπεδο του Εθνικού Πειραιά".. Περισσότερες εξελίξεις αναμένονται  στην ΓΣ της ομάδας την ερχόμενη Τετάρτη...

Ακαδημίες Αναγέννησης Μοσχάτου:Αγωνιστικό πρόγραμμα Σάββατο 5/10 .

Αγωνιστικό πρόγραμμα Σάββατο 5 Οκτ.

Τμήμα 2007-2008......δεν έχει αγώνα. Το επόμενο ΣΚ

Τμήμα: 2005-2006 Σάββατο ώρα 11π.μ γήπεδο Φωστήρα
Τμήμα: 2003-2004 Σάββατο ώρα 10π.μ γήπεδο Φωστήρα
Τμήμα: 2001-2002 Σάββατο ώρα 12π.μ γήπεδο Φωστήρα
Τμήμα: 1999-2000 Σάββατο ώρα 6μ.μ γήπεδο Καμίνια

Όλοι οι αγώνες είναι φιλικοί προετοιμασίας.

Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013

Η κλήρωση (τέταρτη φάση) του κυπέλλου της ΕΠΣΑθηνών-Ο Αγιαξ Ταύρου αντιμετωπίζει τον Αρη Πετρούπολης.

Πολυκράτης:Με ΑΟ Πειραιά στο κύπελλο πειραιά

Με τον ΑΟ Πειραιά στου Ρέντη κληρώθηκε στην φάση των «32» του κυπέλλου η ομάδα μας. Στις 23 ή τις 30 του Οκτώβρη θα διεξαχθεί η αναμέτρηση.

Πάλι με ομάδα που έχει έδρα το γήπεδο του Ρέντη κληρώθηκε στο κύπελλο ο Πολυκράτης, που στην τρίτη φάση θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Πειραιά.

Kλήρωση 3ης φάσης κυπέλλου Πειραιά

Η ΑΕ Μοσχάτου αντιμετωπίζει την ΑΕ Νεάπολη και
η Θύελλα Μοσχάτου τον  ΑΟ Αγ. Δημητρίου

περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο

Volley Γυναικών ΕΣΠΕΔΑ:Εντός έδρας ήττα στην πρώτη αγωνιστική για τα κορίτσια του Αίολου Ταύρου απο την ΑΟ Αιγάλεω με 0-3 σετ(25-27,20-25,23-25)

Τα κορίτσια του Αίολου στον αγώνα με το Αιγάλεω προσπάθησαν αρκετά να να φέρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Ισως λόγω του άγχους που είχαν δεν ξεκίνησαν τόσο καλά και αυτό στην συνέχεια είχε την σημασία του.

Στο πρώτο σετ ξεκίνησε με την ομάδα του Αιγάλεω ( είχε στην κερκίδα 20 περίπου καλούς συμπαραστάτες να ενθαρρύνουν την ομάδα τους) να προηγείται με 0-3,3-7,7-10,12-15,16-20 αλλά στην συνέχεια ο Αίολος   μέ υπερπροσπάθεια κατάφερε να ισοφαρίσει σε 25-25, αλλά από και μετά το Αιγάλεω στο κρίσιμο σημείο έδειξε την κατάλληλη δύναμη και κέρδισε το σετ με 25-27.

Στο δεύτερο σετ το Αιγάλεω προηγήθηκε με 0-2,αλλά στην συνέχεια πέρασε μπροστά η ομάδα του Ταύρου με 5-4,8-7,11-10,όμως και πάλι το Αιγάλεω προηγήθηκε  με 11-13,12-17,16-18, όμως τα κορίτσια του Αίολου κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 20-20 αλλά και πάλι το Αιγάλεω κατάφερε να κερδίσει το δεύτερο σετ με 20-25.

Το τρίτο σετ κέρδισε το Αιγάλεω και έτσι πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στην συνέχεια ο Αίολος το Σάββατο(5-10-13)για το θεσμό του κυπέλλου της ΕΣΠΕΔΑ θα αντιμετωπίσει   εκτός έδρας την Αιξωνή.

Την  Τετάρτη (9-10-13) την δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αργυρούπολη.

Αποτελέσματα πρώτης αγωνιστικής

Τετάρτη 02/10/2013  20:30  ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ  ΕΣΠΕΡΟΥ  1  3

Τετάρτη 02/10/2013  21:30  ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ  ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ  ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  3  0

Τετάρτη 02/10/2013  21:45  ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ  ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ  2ο ΚΛ.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  3  0

Τετάρτη 02/10/2013  21:45  ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ  ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ  3  1

Τετάρτη 02/10/2013  21:30  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  0  3

Τετάρτη 02/10/2013  20:30  ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ  ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ  ΤΑΥΡΟΥ  0  3

Τετάρτη 02/10/2013  21:45  ΑΣ ΦΟΙΝΙΞ  ΑΕ ΡΕΝΤΗ  ΔΓ ΠΕΙΡΑΙΑ Π.ΣΑΛΠΕΑΣ  2  3

Τετάρτη 02/10/2013  21:30  ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  2ο ΑΚ-ΔΓ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  3  0

16   ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  1  0  1  0  3  0  0  0  0

Δήμος Μοσχάτου&Ταύρου (Τομέας Αθλητισμού):Τήν Παρασκευή 4 Οκτωβρίου θα γίνει η ενημέρωση για τα τμήματα τέννις

ΤΗΛ: 210-9407820

Φωστήρας:Σε αλλαγές προχωράει ο Ματάισεν στον αγώνα της παρασκευής με τον Αχαρναικό

Ο προπονητής του Φωστήρα, Τζάκι Ματάισεν είχε πολλά παράπονα από την άμυνα και την επίθεση στον αγώνα με την Επισκοπή.

Έτσι, ο Βέλγος φέρεται αποφασισμένος να προχωρήσει σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα του Φονέα στην αναμέτρηση της Παρασκευής με τον Αχαρναϊκό.

Volley Γυναικών:Τήν ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας στήν πρεμιέρα του Β' Εθν.Εθ.Περ.Πρωταθλημα γυναικών Β' ομιλος απο την Ένωση Ιλιού με 1-3 σετ(25-23,15-25,23-25,19-25)

Τα κορίτσια του Ικαρου Καλλιθέας ξεκίνησαν πολύ καλά τον σημερινό αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο σετ με 25-23 της Ένωση Ιλιού.
Αλλά στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να πάρουν τα υπόλοιπα σετ παρότι προσπάθησαν αρκετά για αυτό.

Ειδικά στο τρίτο σετ που προηγήθηκαν με 5-2,8-7,13-12,17-16 και 20-19 εαν ήταν  περισσότερο τυχερές  θα μπορούσαν τα πράγματα να γίνουν  διαφορετικά για την συνέχεια.

Ο Ικαρος παρότι την ήττα του έδειξε ότι έχει μια πολύ καλή ομάδα που σίγουρα στην συνέχεια θα δείξει ότι μπορεί να παίξει ακόμη καλύτερο  βόλλευ ώστε να  πάρει και καλά αποτελέσματα.

καλή συνέχεια

ΙκαροςΚαλλιθέας(Πανταζής):Γενναίου,Σημαιοφορίδου,Μπουρουλίτη,Γεωργούτσου,
Χρυσού,Καλαφάτη,Καρκατζούλη,Κοβάτσεβιτς,Εγγλέζου,Θεοχάρη,Τζοβόλου,Μελιάδου.

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΚΑΝΑ:Nίκη έκτός έδρας πέτυχαν στην δεύτερη αγωνιστική οι Εφηβοι Ικαρου Καλλιθέας επι του ΑΛΦ Αλίμου με 56-74(Δείτε video)

Την πρώτη του νίκη πέτυχε η ομάδα των εφήβων  του Ικάρου Καλλιθέας στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ επί του ΑΛΦ Αλίμου στο κλειστό του Αλίμου με 56-74.Έτσι λοιπόν μπόρεσε να πάρει τους πρώτους δύο βαθμούς του μιας και την προηγούμενη πρώτη αγωνιστική είχε χάσει στην έδρα του από τον Πανιώνιο.

Από τα πρώτα λεπτά του πρώτου δεκάλεπτου η ομάδα του Δρουπούκη έδειξε την δύναμή του που  πήρε το προβάδισμα ( 2-6,7-11,8-13) και μάλιστα ντούμλαρε και το σκορ με το 10-20 λίγο πριν το τέλος του.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Αλίμου από την αρχή πίεσε και κατάφερε 4' 45'' πριν το τέλος του να μειώσει σε 24-27 και να μπει στο παιχνίδι ξανά.Ο Ίκαρος αντέδρασε αμέσως πολύ δυναμικά κάνοντας το 24-3ι και το 26-33 και δεν άφησε πολλά περιθώρια στο αντίπαλό του να κάνει κάτι καλό.

Το ημίχρονο έκλεισε με 26-33 να προηγείται η ομάδα του Ικάρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ίκαρος μπήκε ξανά πολύ δυναμικά και από τα πρώτα δυόμισι λεπτά πέτυχε ένα 10-0 και από και μετά δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του αντιπάλου και να δείξει ότι η συνέχεια του ανήκει και στα επόμενα παιχνίδια  σίγουρα θα φέρει πολύ καλά αποτελέσματα.

56-74(13-21,26-33,39-54,56-74)

(Α δεκάλεπτο13-21)(Β δεκάλεπτο13-12)(Γ δεκάλεπτο 13-21)(Δ δεκάλεπτο 17-20)

Οι διαιτητές του αγώνα (Χριστίδης και Μαγκούνης)ήταν πολύ καλοί

Ικαρος Καλλιθέας(Δρουπούκης):Ντουζίδης7,Ιορδάνογλου19,Παντέλης3,Περσίδης18,

Βαλές 10,Βλάχος 7,Τσατσούκ 2,Χαραλαμπίδης 1,Βλάμης 2.Σαμιλίδης.

Εθνικός:Kυριακή πρωί ο αγώνας με τον ΑΟ Πειραιά

Πρωί -πρωί με την ...Αυγούλα θα πραγματοποιηθεί το παιχνίδι της ομάδας μας κόντρα στον Αο Πειραιά .. Οπως ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή  το εν λόγω εκτός έδρας ματς για την δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος  θα λάβει χώρα  στο Δημοτικό Γήπεδο του Ρέντη στις 10 το πρωί της Κυριακής.

ΕΣΚΑΝΑ:Nίκες έκτός έδρας πέτυχαν στην δεύτερη αγωνιστική οι Εφηβοι και οι Παίδες του Ικαρου Καλλιθέας επι του ΑΛΦ Αλίμου με 56-74(13-21,26-33,39-54,56-74) και 28-72(9-17,13-35,23-52,28-72) αντίστοιχα.

Η ομάδα των παίδων του Ικάρου δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει την ομάδα της
ΑΛΦ Αλίμου κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο  δεκάλεπτο με 9-17 παρότι  που δεν ξεκίνησε και  τόσο καλά.

Η αντίπαλος ομάδα στην αρχή είχε μεγάλο πάθος ενώ ο Ίκαρος είχε αρκετή νευρικότητα με αποτέλεσμα να σημειώσει το πρώτο καλάθι του έπειτα από  τριάμισι λεπτά από την έναρξη του αγώνα.

Ο  Άλιμος προηγήθηκε με 5-0,7-2 αλλά τριάμι λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου ο Ίκαρος πήρε το προβάδισμα με 7-8 και δεν το έχασε ξανά μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Άλιμος στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν παρουσίασε κάποια σχετική βελτίωση,πέτυχε μόνο τέσσερις πόντους και το ημίχρονο έκλεισε με τα παιδιά του Ζαφειράκη να έχουν αποκτήσει μία αρκετά μεγάλη διαφορά υπέρ τους(13-35).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγινε κάτι διαφορετικό με αποτέλεσμα  η ομάδα του Ικάρου έδειξε την ανωτερότητα της  και έκανε το 23-52 και το τελικό 28-72.

Σήμερα κατά την γνώμη μας μας άρεσε αρκετά ο Σκούφης.

Ικαρος Καλλιθέας(Zαφειράκης,Βαλινδράς):
Πετρόπουλος,Δήμος,Πασσαλίδης,Σκούφης,Τάρλας,Παπαδάκης,Μακρυθανάσης,
Ζορμπάς,Σαλέχ,Αλεξανδρόπουλος,Κουρέλης,Μακρίδης.

Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

Ευχαριστίες της ΕΣΚΑΝΑ στο Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου.

Με αποφασή του στο χθεσινό συμβούλιο της ΕΣΚΑΝΑ εκφράζειι τις ευχαριστίες του στο Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστηρίου Μοσχάτου για τις ανάγκες του Αναπτυξιακού Προγράμματος.

Δείτε το πρόγραμμα αγώνων της ΕΠΣΠειραιά το Σαββατοκύριακο 5&6/10

1.ΗΦΑΙΣΤΟΣ - ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΡΕΝΤΗ - ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣΣάββατο05/10/1316:00

2.ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣΣάββατο05/10/1316:00

3.ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ»Σάββατο05/10/1316:00

4.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣΚυριακή06/10/1316:00