Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2014

B' ΕΣΚΑΝΑ:Δύσκολή νίκη της Ελευθερίας Μοσχάτου επι του Αετού Καλλιθέας με 58-54.

H Eλευθερία Μοσχάτου χωρίς να παίζει ιδιαίτερα  καλό μπάσκετ απλώς κατάφερε και πάλι όπως το προηγούμενο εντός εδρας αγώνα με την
ΕΑ Νίκαιας να κερδίσει τον  αντιπαλό της Αετό Καλλιθέας με  58-54 και έτσι πλέον βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογία της Β' ΕΣΚΑΝΑ σε
7 αγώνες συγκεντρώνει 11 βαθμούς ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Η Ελευθερία σε αυτόν τον αγώνα απο την αρχή δεν ξεκίνησε καλά, η αντίπαλος ομάδα της Καλλιθέας με προπονητή τον παλαιό διεθνή παίκτη Τζαννή  Σταυρακόπουλο πήρε το προβάδισμα στο σκόρ με 3-7,8-9,11-14 και 15-17 στο πρώτο δεκάλεπτο.
Η Ελευθερία και ο Αετός Καλλιθέας στο δεύτερο δεκάλεπτο πήγαιναν πόντο -πόντο (19-21,23-24,26-27) χωρίς η ομάδα μας να μπορέσει να πάρει το προβάδισμα κάποια φορά.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ελευθερία πίεσε περισσότερο αλλά απλώς κατάφερε πέντε φορές να ισοφαρίσσει στο σκορ χωρίς να μπορέσει και πάλι να πάρει το προβάδισμα(29-29,31-31,33-33,35-35,,37-37).
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Ελευθερία  λίγο πρίν το τέλος (1'.32'') κατάφερε να πάρει το προβάδισμα (  ενω ο Αετός Καλλιθέας  ισοφάρισε  σε 51-51)  τελικά πήρε την νίκη και το ρόζ φύλλο του  αγώνα με 58-54.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:(15-17,26-27,39-44,58-54)

Tην επόμενη αγωνιστική η Ελευθερία αγωνίζεται εκτός έδρας με την Προοδευτική.

Ελευθερία Μοσχάτου  (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) : Κουμάρ-Σιβαράμ 2 , Γιαννόπουλος , Παυλιάς 10(1), Δέλλιος 6 ,Πέττας 7(1), Τολημένος 1, Τζαφέρης 12(1), Πέτσης 7(1), Νικολάου , Ζαρκαδούλας 13(3) .

Αετός Καλλιθέας  (Σταυρακόπουλος , Χαλκιαδάκης) :  Ευσταθίου 13(1), Πιστιόλης 5 ,  Τάγκας 3(1), Μπουζιάνης 12, Κελαδης 4 , Τρουπής 10(1), Στάμος ,  Καραϊσκάκης 5 , Σαμοϊλης 2 , Βασδέκης  .