Τρίτη 5 Μαΐου 2015

Mεγάλες επιτυχίες απο τους μαθητές και μαθήτριες του Μοσχάτου στα αθλητικά μαθητικά πρωταθλήματα.

ΘΑ ήθελα ΝΑ σας ενημερώσω Οτι κατα ΤΗ φετινή σχολική Χρονιά ΟΙ  Μαθητές, μαθητριες ΤΟΥ 2ου ΓΕΛ Μοσχάτου σήμειώσαν αρκετές επιτυχίες
ΣΤΟΝ αθλητισμό.

Η ομάδα βόλευ των κοριτσιών του σχολείου έφτσε μέχρι τον τελικό της Δ '  Δ / νσης Δ / βάθμιας εκπάιδευσης Αττικής.

Η ομάδα Μπάσκετ Των αγοριών ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ αντίστοιχο Τελικό όπου  Αποκλειστικά Από ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Των εκπαιδευτηρίων Λαμπίρη που ΣΤΗ συνέχεια  κατέκτησε Το Παννελλήνιο Σχολικό πρωτάθλημα.

Η ΟΜΑΔΑ ποδοσφαίρου Των αγοριών Έφτασε ΚΑΙ αυτή μάλιστα ΚΑΙ ΓΙΑ Άλλη  ΜΙΑ χρονια ΣΤΟΝ αντίστοιχο Τελικό.

Η μαθήτρια Κοσμά Αναστασία της Α Λυκείου αφού κατέκτησε ένα χρυσό 1  ασημένιο 1 Χάλκινο ΣΤΟ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ρυθμικής Γυμναστικής  ΓΥΝΑΙΚΩΝ, κατέκτησε και δύο χρυσά ΣΤΟ Πανελλήνιο Σχολικό πρωτάθλημα  ρυθμικής

ΟΙ Μαθητές Αλευρίδης Ερρίκος Της Β Λυκείου, ΚΑΙ Καρύδης Παναγιώτης  Της
Α 'Λυκείου ειναι αθλητές της ομάδας πόλο του Π. Φαλήρου που  κατέκτησε Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Η μαθήτρια της Α 'Λυκείου Τρούλου Κυριακή κατέκτησε ΤΗ δεύτερη Θέση  ΚΑΙ Ασημένιο μετάλλιο ΣΤΟ 100 Μέτρα ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟ Πανελλήνιο Σχολικό  πρωτάθλημα κολύμβισης.

ΚΑΙ τέλος Η Μαθήτρια Της Α Λυκείου Κωστή Χριστίνα πέρασε ΣΤΟΝ Τελικό  ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ σχολικού πρωταθλήματος ΣΤΟ Μήκος ΚΑΙ αγωνίζεται ΤΗΝ  ερχόμενη Τετάτρη ΣΤΗΝ Πάτρα, καλή επιτυχία Χριστίνα.