Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2016

Δύσκολη νίκη της ΑΕ Μοσχάτου με 1-0 επι του ΑΟ Κορυδαλλού.

Η ΑΕ Μοσχάτου παίζοντας λίγο καλύτερα απο τον
ΑΟ Κορυδαλλού στο πρώτο ημίχρονο όπου βρήκε την ευκαιρία στο 36' με σούτ του Τσιφλίδη λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή (έστειλε την μπάλα στο "γάμα" της εστίας  του αντίπαλου τερματοφύλακα)  να πετύχει  για την ομάδα του το μοναδικό γκόλ της αναμέτρησης.
Στο 39' ο ιδιος παίκτης σε κοντινή κεφαλία μέσα στην μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να πετύχει το δεύτερο γκόλ(απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Κορυδαλλού)

Στην επανάληψη  η αντίπαλος ομάδα μπήκε πολύ δυνατά πίεσε το Μοσχάτο (όπως το πρώτο παιχνίδι του πρώτου γύρου 2-2), είχε δυο -τρείς καλές ευκαιρίες να πετύχει  την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι το σκόρ παρέμεινε στο  1-0 υπέρ του Μοσχάτου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Περαμαικό.

Διαιτητής: Ποτόγλου, Κοντιζάς, Γκολές
ΑΕ Μοσχάτου: Κομνηνάκης, Γκορόγιας, Μπαμπούνης(65΄λ.τρ. Παχής), Καρδαράς, Ρωμανός, Σουλάι(72΄Παππάς), Τσιφλίδης, Αθανασόπουλος Κ., Πλέτσας(77΄Κόλιας), Σπηλιωτάκης, Γιαννακόπουλος.
ΑΟ Κορυδαλλός: Χατζημαρινάκης, Τσουκαλάς, Ντεντέι(67΄λ.τρ. Κούμπρια), Μέξης, Λάλα, Ντέλιος, Τσιμιλιώτης, Βυργιώτης, Μάρθας(52΄λ.τρ. Πούλιας), Ευδαίμων, Χατζής.
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(22η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
4.ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ –ΑΙΓΑΛΕΩΣάββατο27/02/1616:00ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ Α., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., ΚΕΦΑΛΙΑΚΟΣ Κ. (Παρατηρητής: ΚΟΣΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)3-1
5.ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣΠΕΡΑΜΑΤΟΣΣάββατο27/02/1616:00ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν. (Παρατηρητής: ΔΑΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)1-1
6.ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ -
ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΜΟΣΧΑΤΟΥΣάββατο27/02/1616:00ΠΟΤΟΓΛΟΥ Ν., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΓΚΟΛΕΣ Π. (Παρατηρητής: ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ ΦΩΤΗΣ)1-0